Początki refleksologii sięgają starożytności. Jest to metoda terapii holistycznej, która polega na lekkim uciskaniu punktów, zwanych refleksami, na stopach i dłoniach, doprowadzając do stanu głębokiego relaksu, a także regulując zaburzone funkcje organizmu. Jest to bezpieczne, naturalne leczenie dla wszystkich grup wiekowych, które może dodawać energii, a także wpływać pozytywnie na układ odpornościowy

1. Kciuk

Jeśli doskwierają Ci niepokój i bóle głowy musisz wiedzieć, że punkty na kciuku mają na nie wpływ. Wystarczy, że uciśniesz palec przez około 5 minut, a ból i niepokój znikną.

2. Palec wskazujący

Ten palec odpowiada za bóle mięśni, uczucia rozczarowania, strachu i zakłopotania. Jak wykazano w badaniach na Uniwersytecie w Minnesocie, pacjenci z bólem pleców i mięśni odczuwają zdecydowaną ulgę w bólu już po jednym cyklu refleksoterapii. Ściskaj ten palec przez 5 minut, aby sobie pomóc.

3. Środkowy palec

Ściskanie środkowego palca pomoże na irytację, złość i zmęczenie. Badania wykazały, że ucisk zmniejsza ciśnienie krwi i uspokaja.

4. Palec serdeczny

Negatywne emocje i smutek znikną, jeśli będziesz ściskać ten palec przez 5 minut. W tym przypadku ważny jest także spokojny oddech i zamknięcie oczu.

5. Mały palec

Mały palec pomoże w poprawie samooceny, obniży poziom stresu, zmniejszy niepewność i podenerwowanie. Jeśli nie wierzysz w siebie, powinieneś masować ten palec przez 5 minut. Spróbuj jednocześnie skierować myśli na coś przyjemnego i pozytywnego.

6. Dłoń

Badania wykazały, że regularne masowanie dłoni zapobiega nudnościom, niweluje stres, biegunkę i zaparcia. Palce jednej ręki wciskaj w dłoń drugiej ręki. Masuj okrężnymi ruchami zagłębienie dłoni.

To może Cię zainteresować:  Marek Belka "przerażony". Mówi o tym, co niedługo czeka Polaków

7. Dwie dłonie

Nacisk obu dłoni na siebie poprawia krążenie, pomaga się skoncentrować i uporządkować chaotyczne myśli.

8. Surya Mudra

I na koniec jedna z pozycji układania dłoni, szczególnie pomocna na trawienie i przemianę materii. Technika ta podnosi temperaturę ciała i poprawia przemianę materii.