Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich piersi, spróbuj naszego sposobu na poprawienie ich wyglądu bez użycia skalpela.

Poniższe ćwiczenia, podnoszą biust i ujędrniają. Piersi stają się pełniejsze i lepiej się prezentują a przy tym wzmocnisz elastyczność i wytrzymałość całego ciała. Poprawisz postawę, zlikwidujesz ból kręgosłupa i wyszczuplisz sylwetkę.

1. Pozycja wojownika

Pozycja wojownika nie tylko ujędrni piersi, ale przy okazji wzmocni Twój tułów, mięśnie pleców, ramion i nóg.

Wykonanie:

Nogi rozstaw szeroko.

Lewą stopę obróć o 90 stopni w lewo w stosunku do prawej. Zrób wydech i zegnij prawe kolano. Lewa noga powinna zostać wyprostowana. Ramiona unieś i trzymaj na jednej wysokości, jak na zdjęciu. Obróć głowę w prawo, patrząc na nadgarstek. Ćwiczenie powtórz 7-10 razy.

2. Pozycja trójkąta

Trikonasana lub pozycja trójkąta wzmocni i rozciągnie kręgosłup, a także poprawi przepływ krwi.

Wykonanie:

Nogi rozstaw szeroko. Przekręć lewą stopę o 90 stopni, a prawą o 15 stopni w lewo. Cały tułów pochyl w lewą stronę. Lewą ręką obróć i postaw obok stopy. Prawą rękę unieś w górę.
Wzrokiem podążaj za rękę znajdującą się u góry.

3. Pozycja kobry

Bhujangasana lub kobra pomoże uelastycznić mięśnie klatki piersiowej, wzmocni mięśnie brzucha i pozytywnie wpłynie na postawę ciała.

Wykonanie:

Połóż się na brzuchu, a dłonie połóż na wysokości klatki piersiowej. Weź wdech i powoli unieś tułów, ręce i nogi mają pozostać na podłożu. Unieś głowę i spójrz w górę. Powoli wypuść powietrze i wróć do pozycji początkowej. Podczas kolejnych powtórzeń staraj się wytrzymać dłużej.

4. Łuk

Dhanurasana lub łuk zaleca się wszystkim tym, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa. To ćwiczenie pomaga rozciągnąć cały kręgosłup i mięśnie tułowia.

To może Cię zainteresować:  Zawrzało wokół 500 plus. Szydło wściekła. "Nie interesuje mnie to"

Wykonanie:

Połóż się na brzuchu. Z wdechem zegnij nogi w kolanach i unieś jednocześnie z tułowiem. Ręce powinny powędrować w tył, tak abyś chwyciła dłońmi kostki. Teraz powoli wypuść powietrze i wyciągnij nogi oraz ramiona w górę. Postaraj się wytrzymać w tej pozycji 30 sekund.

5. Pozycja wzniesionego mostku

 Chakrasana lub pozycja wzniesionego mostku angażuje cały tułów, ręce, klatkę piersiową, miednicę i nogi.

Wykonanie:

Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach i rozstaw lekko. Ręce połóż za głową rozstawione na szerokość ramion. Palce dłoni skieruj w stronę barków. Zrób wydech i unieś klatkę piersiową i biodra ku górze. Spróbuj całkowicie wyprostować ramiona i pozostań w tej pozycji przez 30 sekund.

6. Stanie na głowie z podparciem

Salamba Sirsasana lub stanie na głowie z podparciem wpływa pozytywnie na całe ciało.
Poprawia oddech i przepływ krwi, ale oczywiście nie każdy będzie w stanie wykonać to ćwiczenie.

Wykonanie:

Uklęknij i połóż przedramiona na podłodze. Spleć palce dłoni. Teraz połóż głowę na podłożu tak, aby wraz z przedramionami tworzyła trójkąt. Zegnij kolana i podnieś nogi ku górze aż do całkowitego wyprostowania. Pozostań w tej pozycji od 30 sekund do 2 minut – zależnie od swojej wytrzymałości.

7. Pozycja wielbłąda

Ustrasana lub pozycja wielbłąda przyniesie ulgę w bólu pleców, skoryguje postawę ciała i wzmocni mięśnie klatki piersiowej.

Wykonanie:

Uklęknij, a następnie wolno odchyl tułów do tyłu, a ręce unieś w górę i tył tak, aby chwycić za pięty. Jednocześnie unieś klatkę piersiową w górę. Spróbuj wytrzymać tak 30 sekund i wróć do pozycji początkowej.