Rośliny potrafią nadać naszemu domowi pięknego wyglądu i niesamowitej atmosfery, jednak trzeba uważać na to co wybieramy do swojego wnętrza,  tym bardziej jeśli posiadamy dzieci.

Jak się okazuje, mogą one być dla nas niebezpieczne. W tym wpisie przedstawimy Wam tragiczną historię jednej osoby, która niestety straciła swoje dziecko przez jedną z roślin jaką miała w domu.Ojciec małego chłopca wspomina to tragiczne wydarzenie:

– „Mój syn zmarł, ponieważ włożył kawałek listka do ust. Jego język spuchł do takich rozmiarów, że spowodował uduszenie. Ta roślina jest dość powszechna w wielu domach i biurach. Jest również śmiertelnie trująca i niebezpieczna. Potrafi spowodować śmierć dziecka w ciągu 1 minuty, a dorosłego w ciągu 15 minut. Jeśli dotkniesz jej przypadkowo, nigdy nie należy przykładać palców do oczu, ponieważ może to spowodować trwałą utratę wzroku. Ostrzeż swoich znajomych i rodzinę.”

Ten człowiek postanowił publicznie przedstawić swoją historię, aby ostrzec innych ludzi, którzy posiadają tę roślinę w swoim domu. Jego syn Esteban miał zaledwie 5 lat i nie zdążył się jeszcze nacieszyć życiem. Bawił się w domu, gdy poczuł się źle. Jego mama pomyślała, że to tylko niestrawność lub zmęczenie. Niestety, prawda była o wiele gorsza…

Skóra dziecka zaczęła przybierać dziwny kolor, a maluch miał potężne trudności z oddychaniem. Rodzice od razu zadzwonili na pogotowie, a dziecko szybko przetransportowano do szpitala. Nikt nie był w stanie poprawnie zdiagnozować, co dzieje się z chłopcem. Pół godziny później lekarz przekazał rodzicom straszną wiadomość. Esteban zmarł.

To może Cię zainteresować:  Mama wyznała córce, że umiera. Ta bez zastanowienia położyła na stole 5000 zł i wyjechała...

Lekarz uważał, że powodem jego śmierci było zatrucie. Rodzice byli w wielkim szoku, gdyż nie rozumieli, co mogło spowodować taki efekt. Po dokładnych badaniach krwi okazało się, że dziecko miało w organizmie wielką dawkę substancji chemicznej, znanej jako szczawian wapnia.

Diefenbachia  jest dość powszechna, ponieważ nie wymaga dużej opieki i ilości światła słonecznego, a przez to często wykorzystywana jest w biurach. Jednak po przeczytaniu tej historii musisz być niezwykle ostrożny, zwłaszcza, jeśli w jej pobliżu przebywają dzieci.

W 2006 roku w Stanach Zjednoczonych zarejestrowano 64450 przypadków zatruć roślinami. 75% ofiar stanowiły dzieci w wieku poniżej 5. roku życia.

Jeśli przypadkiem dojdzie do skonsumowania tej rośliny zaleca się czyszczenie ust zimną, mokrą szmatką, po czym spożycie dużych ilości mleka. Niezwłocznie należy również wykonać telefon pod numer alarmowy.