Nim się obejrzymy za oknami będzie śnieg. Gdy nadchodzi zima, niektórzy starają się przygotować swoje mieszkania na mrozy w pewien sposób izolując dopływ zimnego powietrza z zewnątrz.

Nieszczelne okna mogą doprowadzać do ucieczki ciepłego powietrza z pomieszczeń, a jeśli postanowisz podkręcać grzejniki czy temperaturę pieca, możesz spodziewać się wysokich rachunków. Jest jednak prosta i szybka sztuczka, dzięki której możesz uszczelnić swoje okna i nie wydać na to mnóstwa pieniędzy. Wystarczy spryskiwacz, woda i folia bąbelkowa.

Na początek musisz wyciąć folię odpowiednio do rozmiaru okna. Z tym materiałem możesz bez problemu dobrać odpowiednią wielkość i łatwo odciąć nadmiar. Teraz wlej wodę do spryskiwacza i popsikaj szybę od wewnątrz. To samo zrób z wypukłą stroną folii. Delikatnie przymocuj folię wypukłą stroną do szyby. Jeśli zrobisz to odpowiednio, sztuczka ta posłuży Ci przez całą zimę.

Kiedy już wykonasz tę domową izolację, powinieneś opuścić żaluzje. To zadziała jako dodatkowa warstwa izolacyjna. Nie przejmuj się tym, że po zimie Twoje okna będą brudne, a folia pozostawi ślady. Jej usunięcie jest tak samo proste, jak aplikacja. Jedyne co trzeba zrobić, to delikatnie usunąć folię bąbelkową.

To może Cię zainteresować:  Zasiłek pogrzebowy znacznie wzrośnie. Już nie trzeba będzie zaciągać kredytów by godnie pochować najbliższych.