Dowód osobisty w nowym wydaniu może przysporzyć ogromnych kłopotów.
Okazuje się, że kontrolerzy mogą ukarać osoby korzystające z ulg na przejazd jeśli posiadają one nowe dowody osobiste.

Wypisano już pierwsze mandaty.
Mandat za nowy dowód osobisty Skąd takie kontrowersje?Wszystko przez brak podanego miejsca zamieszkania na nowych dokumentach. Do zaświadczenia, które uprawnia do ulgowego przejazdu potrzeba bowiem okazać dowód tożsamości. Kontrolerzy biletów ukarali już niejedną osobę za takie „wybrakowanie dowodu”. Jedną z nich jest pani Bożena z Rzeszowa, uprawniona do korzystania z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Jasnowidz nie ma wątpliwości. Za 3 dni w Polsce rozpęta się piekło na ulicach – Dokumentem tożsamości, który został okazany, był nowy dowód osobisty, w którym to nie ma informacji odnośnie do aktualnego zameldowania. Kontrolerzy poprosili o zaświadczenie z Urzędu Miasta potwierdzające meldunek w Rzeszowie, ponieważ jak powiedzieli, taki jest regulamin MPK Rzeszów, iż do korzystania z darmowych przejazdów uprawnieni są tylko mieszkańcy Rzeszowa. Oczywiście mama takiego zaświadczenia nie miała, więc otrzymała mandat – komentuje sprawę Łukasz, syn pani Bożeny.

Zarząd Transportu Miejskiego odwraca kota ogonem Rzeszowski Zarząd Transportu Miejskiego bije się w pierś i przeprasza za takie niedogodności w poruszaniu się komunikacją miejską. Jak zapowiedzieli już urzędnicy, poczynione zostaną wszelkie starania by do środy wyeliminować wszelkie niejasności i zmodyfikować prawo dotyczące przejazdów. Bezrobotna pani Bożena została jednak z mandatem w wysokości 213 złotych.
Dla żyjącej na zasiłku kobiety to o wiele za dużo. Dowiedziała się jednak, że jeżeli w ciągu tygodnia okaże dowód zameldowania w Rzeszowie, wartość mandatu zmniejszy się o 150 złotych.

To może Cię zainteresować:  Tyle kosztowało eskortowanie reprezentacji. Szczęka opada

Wściekłości nie kryje syn Rzeszowianki, który nie wierzy w zapewnienia urzędu. -Najgorsze jest to, że nikt nie informuje o potrzebie posiadania takiego zaświadczenia. To jest ułomność przepisów. Myślę, że wiele ludzi może mieć z tego powodu jeszcze problemy – komentuje sprawę Łukasz.