Jak wiadomo przepisy są po to by się do ich stosować i by na drogach panował ład i porządek.Łamanie przepisów jest coraz bardziej rygorystycznie traktowane.Wprowadzone zmiany mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Ministerstwo Sprawiedliwości pracowało nad poprawkami ustawy od wielu miesięcy. Zmiany przede wszystkim uderzać mają w piratów drogowych, którzy nie zatrzymują się do policyjnej kontroli. Teraz każdy, kto zignoruje polecenie zatrzymania się, popełni przestępstwo.
Grozić będzie za to kara 5 lat więzienia, ale także taka osoba będzie miała odebrane prawo jazdy i to nawet na 15 lat.
Według oficjalnych statystyk policji, w 2015 roku aż 24 tysiące kierowców zignorowało patrole policyjne, które chciały ich zatrzymać do rutynowej kontroli.Na tym jednak zmiany się nie kończą.
-Teraz każdy, kto spowoduje wypadek pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, odsiedzi     co najmniej 2 lata w więzieniu.-Jeżeli będziesz prowadzić pojazd mimo, iż zostało Ci zabrane prawo jazdy, grozić będą 2 lata             pozbawienia wolności. Oprócz tego sąd może orzec zakaz  prowadzenia pojazdów na okres 15 lat!-Jeżeli sąd orzekł już wobec Ciebie zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to usiądziesz za kółko,         trafisz do więzienia na 5 lat.-Zmiany obejmują również regulacje dotyczące badania trzeźwości kierowców. Będą one teraz             przeprowadzane bardzo często, a nie tylko wobec osób, co do których policja ma podejrzenia, że   mogą znajdować się pod wpływem alkoholu.
Co sądzicie o takich zmianach? Czy jest to dobra decyzja?

To może Cię zainteresować:  Stał za zbrodniami w Mariupolu. Ukraińcy podjęli decyzję