Czy wiedziałeś o tym, że to na którym boku śpisz ma ogromne znaczenie na jakość Twojego dnia?
Spanie na prawym boku jest korzystne dla nas i naszego zdrowia zaś spanie na lewym boku niesie wiele korzyści.

Nie wiedziałem o tym, ale to w jaki sposób śpisz może wpływać na to, jak Twoje ciało czuje się następnego dnia. Może to wpłynąć zarówno na poziom energii, jak i procesy zachodzące w organizmie.

Należę do ludzi, którzy zawsze śpią na boku. Ostatnio jednak dowiedziałem się, co dzieje się z ciałem, gdy śpimy na prawym boku i ograniczam się do zasypiania tylko na tym drugim.

Jeśli miewasz spadki energii w ciągu dnia, najprawdopodobniej ma to związek z Twoim snem. Powodem takiego stanu rzeczy może być coś tak prostego, jak to, że śpisz na prawym boku. Poniżej znajdziesz wyjaśnienia naukowców na to dlaczego powinieneś spać na lewym boku.

#1. Polepszone trawienie
Ponieważ żołądek jest przesunięty na lewą stronę, gdy leżysz na prawym boku może on naciskać na przełyk. Leżąc na lewym boku sprawiasz, że trawienie idzie sprawniej. Jeśli w przeszłości miałeś problemy z żołądkiem, tym bardziej powinieneś spać na lewym boku.

#2. Lepsze dla serca
Aorta zawija się ku lewej stronie. Jeśli więc śpisz na tym boku, polepszasz cyrkulację krwi podczas snu. W przeciwnym wypadku krew najpierw musi być pompowana w górę, a to sprawia, że krąży gorzej.

To może Cię zainteresować:  Jej zdjęcia obiegły świat. Ukrainka wygląda teraz zupełnie inaczej

#3. Mniejszy nacisk na śledzionę
Śledziona również zlokalizowana jest po lewej stronie. Jej zadaniem jest oczyszczanie krwi i usuwania śmieci. Spanie na lewym boku ułatwia jej robotę.

#4. Lepsze dla Twojego ciała
Ponieważ zarówno żołądek, jak i trzustka znajdują się po lewej stronie ciała, cały system działa lepiej. Warto więc unikać spania na prawym boku.