Ważąca 270 kg kobieta zgłosiła się do szpitala z informacją, że jest w zaawansowanej ciąży.
Kobieta nie poddawała się żadnym badaniom lekarskim.
Ze względu na wagę, lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu.

W ten oto sposób na świat przyszedł zupełnie zdrowy noworodek, ważący 18 kg! Aż trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj taką wagę uzyskuje kilkuletnie dziecko.Narodziny bobasa z pewnością przejdą do historii. A wszystko za sprawą jego rozmiarów. Jest to podobno największy noworodek w historii.

Z uwagi na rozmiary kobiety, jej bliscy nie mogli zawieźć jej do szpitala samochodem. Kobieta przyjechała do placówki medycznej karetką.

Lekarze początkowo myśleli, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub trojaczków.

„Miałem do czynienia z wieloma kobietami, które zmagały się z problemem otyłości, ale ten poród był wyjątkowy. Początkowo myślałem, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub trojaczków. Okazało się, że jest tylko jeden, duży i silny chłopiec. Najwyraźniej w przyszłości zostanie graczem rugby” – relacjonuje jeden z lekarzy.

Do narodzin chłopca z Australii, za największego noworodka na świecie uznawano dziecko z RPA, które urodziło się w 1983 roku i ważyło 17,2 kg.

Słyszałeś kiedyś o podobnych narodzinach? My z całą pewnością słyszymy o takim przypadku pierwszy raz. Oby maluch nie miał żadnych problemów ze zdrówkiem, bo na dużego chłopaka z pewności wyrośnie 🙂

To może Cię zainteresować:  Dyrektorka usunęła religię z planu lekcji. Tak zareagowała kuria