Nie bez powodu mówi się, że seks to zdrowie.

Życie intymne często jest postrzegane przez ludzi tylko jako chwila przyjemności. Skrywa jednak w sobie wiele zalet, o których nawet nie mamy pojęcia. Podobnie jak w przypadku innych zdrowych form aktywności, jeśli przestaniemy praktykować seks, to przestaniemy również czerpać korzyści, ktore z niego wynikają. Wielu ekspertów uważa, że brak kontaktów seksualnych przez okres jednego tygodnia lub dłużej, niesie ze sobą wiele następstw. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.1. Stres

Bycie w związku ze swoim partnerem daje możliwość, by skutecznie obniżyć poziom stresu. Jeśli przestaniemy wzajemnie dbać o nasze potrzeby, automatycznie stajemy się bardziej spięci i nerwowi. w 2005 roku przeprowadzono badania, z których wynika, że regularnie uprawiany seks nie tylko poprawia kondycję fizyczną organizmu, ale również usprawnia pracę mózgu. Jest to również dla naszego ciała jak trening, dzięki któremu współżycie z partnerem będzie coraz lepsze.

2. Problemy zdrowotne

Jak wiadomo, osoby nie uprawiające żadnej aktywności fizycznej mają lub mogą mieć problemy z sercem. Bycie w związku daje możliwość korzystania z najprzyjemniejszej dostępnej formy ruchu, jaką jest uprawianie seksu. Można więc wywnioskować, że seks pozytywnie wpływa na kondycję układu sercowego.

Przeprowadzone niedawno badania, w których uczestniczyło wiele par, wykazały, że mężczyźni uprawiający seks minimum raz w tygodniu, mają o wiele mniejsze problemy z erekcją.

3. Niskie poczucie własnej wartości

Jeśli jesteś w stałym związku z partnerem, dłuższy brak kontaktów seksualnych może być destrukcyjny dla psychiki. Analizując przyczyny takiej sytuacji, możesz sprawić, że poczujesz się niechciany i obniżysz w ten sposób poczucie własnej wartości. Badania wykazały również, że w momencie wytrysku wydzielane są hormony, takie jak np. testosteron, estrogen i prolaktyna, mające bezpośredni wpływ na naszą równowagę emocjonalną.

To może Cię zainteresować:  Przez siedem lat była niewolnicą psychopaty

Jak można zauważyć, regularnie uprawiany seks, to nie tylko kwestia przyjemności, lecz również zdrowia fizycznego i psychicznego. Jeżeli jesteś w związku, wykorzystaj okazję i zadbaj o swoje zdrowie, świetnie się przy tym bawiąc!