Dom powinien nam się kojarzyć ze spokojnym i bezpiecznym miejscem.
Każdy z nas może stać się łatwym celem dla złodziei.

Zostało wydane nowe ostrzeżenie dotyczące „sztuczki ze sprzedaży”, stosowanej przez potencjalnych złodziei, aby oznaczyć domy jako łatwe.

Dom powinien być bezpiecznym i spokojnym miejscem, w którym powinniśmy czuć się dobrze, jednak każdy z mieszkania każdego z nas mogą stać się łatwym celem dla włamywaczy.

Okazuje się, że złodzieje są sprytniejsi niż możesz przypuszczać i od niedawna stosują prostą lecz bardzo podstępną sztuczkę, która polega na znakowaniu nieruchomości, która jest prosta do obrabowania
W Wielkiej Brytanii włamywacze stosują pewną sztuczkę, która polega na przyklejeniu przeźroczystej taśmy na dziurkę od klucza. W ten sposób złodzieje sprawdzają, czy dane domy są puste lub czy w danym czasie domownicy wyjechali. Podobno rabusie w Polsce także zaczęli stosować ten trik.

Poprzez przyklejenie taśmy rabusie widzą czy mieszkańcy danej nieruchomości wrócili do mieszkania i odkleili taśmę czy została ona nienaruszona. Jeśli tak, złodzieje mają zielone światło, aby dokonać włamania.

Sztuczka ta sprawdza się w przypadku gdy ktoś wyjeżdża na wakacje lub umarł, a mieszkanie czeka na odczytanie testament
Osoby, które spotkały się z zaklejonym zamkiem początkowo nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia – większość osób myślała, że jest to głupi żart któregoś z sąsiadów.

Na szczęście istnieje kilka sposobów jak można odstraszyć złodziei. Alarm lub szczekanie psa mogą sprawić, że złodziej zrezygnuje z okradania Twojego mieszkania. Dodatkowo pamiętaj o zamykaniu okien i drzwi przed wyjazdem. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej poproś znajomego lub sąsiada aby od czasu do czasu zaglądał do Twojego domu i sprawdzał czy wszystko jest w porządku. O innych metodach zabezpieczenia domu przeczytasz tutaj.

To może Cię zainteresować:  Runął wielki klif. Żeglarze rzucili się do ucieczki. Porażające wideo