Jak wszystkim wiadomo pasta do zębów służy do mycia zębów. Jednak jej właściwości można wykorzystać na wiele innych sposobów.

Oto sprytne sztuczki, dzięki którym Ty będziesz wyglądać jeszcze piękniej, a Twój dom będzie lśnił czystością. Poniżej zamieszczamy listę 20 najlepszych!

1. Polerowanie sztućców
Produkty do czyszczenia srebrnych sztućców sporo kosztują, a nie ma niestety innej metody na utrzymanie ich w czystości. A przynajmniej tak Ci mówiono. Mamy jednak dla Ciebie wspaniałe wiadomości! Nie musisz już kupować tych drogich środków, wystarczy, że wykorzystasz zwykłą pastę do zębów. Wetrzyj małą ilość pasty w sztućce, a natychmiast znów staną się czyste i błyszczące. Zobaczysz, że będą wyglądały lepiej, niż gdy je kupiłaś.

2. Światła samochodu
Prawdopodobnie czyścisz tylko metalowe części swojego auta, ale jego światłom też należy się trochę uwagi. Wierz albo nie, ale pasta do zębów będzie Ci w tym bardzo pomocna. Nałóż trochę pasty na gąbkę i wetrzyj w światła. W ten sposób usuniesz cały brud.

3. Wybiela klawisze pianina
Nie ma nic brzydszego niż piękne pianino z żółtymi klawiszami. Na szczęście ta sama pasta, która wybiela Twoje zęby, świetnie poradzi sobie także z klawiszami pianina. Będą wyglądały jaśniej niż kiedykolwiek.

4. Wyczyść tenisówki
Pasta do zębów świetnie działa też na zabrudzonych plastikowych częściach butów. Wetrzyj jej małą ilość przy użyciu gąbki i poczekaj, a nie uwierzysz jak duża nastąpi zmiana.

5. Okulary lotnicze
Szybko i skutecznie wyczyścisz je za pomocą pasty do zębów. Zaaplikuj małą ilość pasty, a Twoje okulary nie tylko będą czyste, ale i nie będą zaparowywać.

6. Plamy na stole
Wyczyść pastą plamy i odciski po kubkach na stole.

7. Plamy po atramencie na koszuli
Wszyscy nie cierpimy plam z atramentu na koszulach. Nie panikuj jednak, pasta do zębów będzie idealnym rozwiązaniem również w tej sytuacji. Nałóż małą ilość pasty na plamę i odczekaj 24 godziny. Następnego dnia wypierz koszulę jak zwykle.

8. Plamy z farby na ręcznikach
Farby mogą pozostawić trwałe plamy na ręczniku i nie wygląda to estetycznie. Na szczęście pasta pozbędzie się ich na dobre.

To może Cię zainteresować:  Zatrąbił i się zaczęło. Nagranie z Bydgoszczy podbija sieć

9. Ugryzienia owadów
Już nigdy nie będziesz musiał obawiać się ugryzień insektów. Nałóż na miejsce ukąszenia odrobinę pasty, a zaczerwienienie i swędzenie zaraz znikną.

10. Pryszcze
Pasta usunie wszystkie pryszcze nie pozostawiając śladów.

11. Wyczyść żelazko
Usuń brud ze stopki żelazka za pomocą pasty! Będzie wyglądać jak w dniu zakupu!

12. Napraw płytę CD i DVD
Nie możesz posłuchać swojej ulubionej piosenki, bo płyta CD jest uszkodzona? Wetrzyj odrobinę pasty w zarysowania na płycie, a będzie działać jak nowa.

 13. Czyszczenie butów
Wykorzystaj pastę do wyczyszczenia obuwia, a Twoje buty będą wyglądać świetnie i świeżo pachnieć.

14. Wyczyść dywan
Nałóż odrobinę pasty na dywan za pomocą gąbki i zobacz, jak dzieje się cud.

15. Plamy po lakierze do paznokci
Za pomocą pasty do zębów usuniesz też wszelkie przebarwienia, jakie pozostały na Twoich paznokciach po malowaniu.

16. Brudne ręce
Pasta do zębów jest prawdopodobnie najlepszym środkiem do mycia również rąk.

17. Wyczyść termos
Jeśli nie znosisz zapachu termosu, użyj do czyszczenia go pasty do zębów. Wypełnij termon gorącą wodą i dodaj do niej trochę pasty. Dobrze potrząśnij. W rezultacie termos będzie superczysty i dobrze zdezynfekowany.

 18. Wyczyść smartfona
Może brzmi to dla Ciebie dziwnie, ale pasta może usunąć zabrudzenia z Twojego smartfona.

19. Usuwa zarysowania z auta
To przydatna wskazówka. Nałóż pastę na miękką szmatkę i wetrzyj w rysy na lakierze. Następnie użyj suchej ściereczki, aby przetrzeć i wypolerować te miejsca.

20. Wieszanie plakatów
Możesz użyć pasty jako kleju. Zastosuj małą ilość pasty w każdym rogu plakatu i przytwierdź go do ściany. Zdjęcie plakatu będzie później bardzo proste, a na ścianie nie pozostaną żadne ślady.

To tylko mały wycinek wszystkich zastosowań pasty do zębów. Dlatego jeśli chcesz być gotowy na wszelkie ewentualności, kup od razu z 10 opakowań i miej w domu tak na wszelki wypadek.

Przekaż ten artykuł wszystkim znajomym na Facebooku! Niech oni też dowiedzą się o tych pożytecznych trickach!