Spanie nago sprawia, że nic nas nie uwiera, nie przesuwa się podczas obracania i najzwyczajniej w świecie jest bardzo komfortowe.
A zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy to może mieć jakiś wpływ na Ciebie?

A no może 🙂Mniej niż 10% Amerykanów śpi nago. Ci, którzy to robią, odnoszą szereg korzyści: zdrowotnych, fizycznych i psychicznych.
Korzyści ze spania nago


Poprawa snu

Ludzie, którzy kładą się spać nago, śpią lepiej niż ci, którzy zasypiają w piżamach. Temperatura naszego ciała podczas snu w naturalny sposób obniża się, a odzież zaburza ten cykl. W rezultacie wiercimy się, a nasz sen jest przerywany. Spanie nago podnosi jakość snu i sprawia, że jest głębszy.


Eliminacja bakterii

Spanie nago powstrzymuje rozwój grzybów i bakterii. Ponadto, nasz antyperspirant wchłania się szybciej, a my czujemy się bardziej komfortowo.

Redukcja wagi

Gdy śpimy nago, poziom kortyzolu we krwi spada, a sen jest lepszy, co wspomaga proces odchudzania. Chcesz zgubić kilka kilogramów? Już wiesz, jak to zrobić!


Zwiększa pobudzenie

Kontakt skóra do skóry podnosi poziom hormonów takich jak np. oksytocyna i sprawia, że jesteśmy bardziej wrażliwi na dotyk partnera. Ponadto, spanie nago wzmacnia poczucie zaufania i bliskości pomiędzy partnerami,  a także obniża tętno.

Zwiększa poziom energii

Po przespanej nocy mamy wysoki poziom energii, który utrzymuje się przez cały dzień.

Koi ból

Spanie nago pobudza krążenie i zmniejszenia odczuwanie bólu, w szczególności w okolicach brzucha. Zminimalizowanie dolegliwości umożliwi lepszy, głębszy sen.
Przyspiesza procesy naprawcze skóry

To może Cię zainteresować:  MAKABRA! Udostępnione dane szokują. Rosjanie porwali kilkaset tysięcy dzieci.

Gdy śpimy nago, nasza skóra regeneruje się szybciej – gruczoły łojowe pracują na pełnych obrotach, a składniki odżywcze lepiej się wchłaniają. W rezultacie poprawia się tempo metabolizmu naszego organizmu.