16-letnia Ania Ż. została brutalnie zamordowana przez swojego partnera. Jakub B. udusił ją paskiem od spodni, gdy ścieliła łóżko. W Sądzie Okręgowym w Siedlcach zapadł wyrok w tej sprawie.

W Sądzie Okręgowym w Siedlcach zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 16-letniej Ani Ż. 21-letni Jakub B. został skazany na 15 lat więzienia. Będzie musiał również zapłacić 650 tys. zł. zadośćuczynienia dla rodziny zamordowanej.

Wyrok nie jest prawomocny. Rodzina Ani Ż. nie jest zadowolona z decyzji sądu i zapowiada apelację.

Spodziewałyśmy się, że morderca Ani dostanie 25 lat więzienia, a tu proszę jaki mały wyrok. Nie zgadzamy się z tym, bo ten człowiek za to, co zrobił powinien gnić za kratkami do końca życia. Odwołamy się od wyroku – powiedziały w rozmowie z „Super Expressem” siostry zamordowanej.

Do brutalnej zbrodni doszło w grudniu ubiegłego roku. Jakub A. udusił 16-latkę paskiem od spodni, gdy ścieliła jego łóżku. Zwłoki dziewczyny zakopał w lesie. Po wszystkim jak gdyby nigdy nic towarzyszył rodzinie Ani w poszukiwaniach.

Jakub A. miał zamordować Anię, ponieważ chciała z nim zerwać. „Bardzo się wkurzyłem, bo kochałem ją” – wyznał.

21-latek przebywa w więzieniu w monitorowanej celi, ponieważ chciał popełnić samobójstwo. Lekarze psychiatrzy uznali, że w chwili morderstwa był w pełni świadomy.

To może Cię zainteresować:  Manipulacja TVP. Była urzędniczką, turystką, a teraz... klientką Orlenu?