Polskie prawo nie pozwala na zawarcie związku małżeńskiego przed ukończeniem 18 lat. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach sąd może wydać zgodę na wcześniejszy ślub, musi to być jednak uzasadnione. Nasze prawo jednak nigdy by nie dopuściło do tego aby 10-latka poślubiła dorosłego mężczyznę, a w innych krajach jest to normalne.

W Iranie 10-letnia dziewczynka wyszła za mąż za 22-latka. Nam się to w głowie nie mieści, a tam to było coś normalnego. Nagranie z ceremonii krąży po internecie.

Na nagraniu możemy zauważyć dorosłego mężczyznę w białej koszuli, a obok niego jego 10-letnią żonę w sukni ślubnej (ze względu na cenzurę dziewczynka nie jest dobrze widoczna).

W dniu zaślubin nowożeńcom towarzyszyły rodziny, które świętowały i dobrze się bawiły. Nikogo nie oburzał fakt, że panną młodą było dziecko.

Filmik z wesela pojawił się w internecie, a wraz z jego pojawieniem się, wylała się fala hejtu. Masa komentarzy nagłośniła sprawę, filmik rozszedł się po świecie. Wiele oburzonych osób pisało, że takie dziecko jest za małe, by o sobie decydować i wyzywali młodego i rodzinę od barbarzyńców. To wtedy władze przyjrzały się bliżej sprawie.

To może Cię zainteresować:  Miażdżący cios w Donbasie. Rosja woli, żeby świat się nie dowiedział

Prawo obowiązujące w Iranie wyraża zgodę na zawarcie małżeństwa z dziewczynką, która ma ukończone 13 lat. Niestety ta dziewczynka miała zaledwie 10.

„Byłem właśnie w jej szkole, a odkąd film został opublikowany, zadaję pytania zaufanym osobom z sąsiedztwa i duchownemu, który poprowadził ceremonię ślubną” – powiedział Naser Mokhtari, szef Biura Opieki Społecznej w Bahmai, w prowincji Kohgiluje wa Bujerahmad w Iranie, gdzie odbył się ślub

Małżeństwo zostało unieważnione przez sąd, a osoby które dopuściły do ceremonii mają usłyszeć zarzuty!!!