Każdy z nas aktualnie ma smartfon, który nie tylko jest telefonem ale i aparatem, kalkulatorem, kalendarzem itd.

Wątpimy też, że w najbliższym czasie cokolwiek zastąpi nasze telefony. Nie zawsze jednak w pełni wykorzystujemy ich potencjał. Smartfony mają wiele ukrytych możliwości i mogą stać się jeszcze użyteczniejsze. Zobaczcie sami.#1. Kontroluj telefon przez komputer
Zapomniałeś ładowarki, a musisz pilnie wysłać wiadomość? Mightytext rozwiąże ten problem. Wystarczy, że zsynchronizujesz telefon z komputerem, a wszystkie wiadomości będą dostępne na ekranie.

#2. Kontroluj telefon bez dotykania
Sterowanie telefonem przy pomocy gestów może być przydatne w wielu sytuacjach. Odbieranie telefonu czy słuchanie muzyki w trakcie gotowania nie będzie wymagało ciągłego mycia rąk. Wystarczy pobrać WaveControl i korzystać ze smartfon nawet, gdy mamy zajęte ręce.

#3. Zadbaj o bezpieczeństwo
Samotny powrót do domu wieczorami może sprawiać, że czujemy się niepewnie. Ta aplikacja pomoże uspokoić nerwy. W razie potrzeby wyśle wiadomość SOS do wybranych kontaktów, nagra film z dźwiękiem oraz namierzy naszą pozycję. Nawet jeśli randka nie pójdzie tak, jak zakładałeś, możesz uruchomić opcję udawanego połączenia.

#4. Prowadź bezpiecznie samochód
Jeśli często prowadzisz samochód po zmroku, lepiej, by oczy stale skierowane były na drogę. Ciągłe spoglądanie na wyświetlacz GPS może być męczące, dlatego warto zaopatrzyć smartfona w HUDWAY. Wystarczy uruchomić aplikację i położyć na desce rozdzielczej. Projekcja na przedniej szybie pokaże prędkość i kierunek jazdy bez konieczności spoglądania w inne strony.

To może Cię zainteresować:  Żarty z inflacji, TVP, PiS-u i Tuska. Nagle puszczono przemówienie Kaczyńskiego

#5. Zorganizuj się
Szukasz restauracji lub idealnego miejsca naradkę? Decision Crafting pomoże Ci podjąć decyzję. Od najlepszej restauracji po odległość do lokalu. Aplikacja ta uwzględnia także środki transportu. Wprowadź dane i podejmij decyzję znacznie szybciej.

#6. Sprawdź stan baterii
Jeśli nie jesteś przekonany co do żywotności baterii w pilocie, a nie spieszysz się do sklepu, telefon także okaże się pomocny. Wystarczy, że włączysz aparat, skierujesz go na pilota i naciśniesz jakikolwiek guzik. Jeżeli na wyświetlaczu zobaczysz czerwone lub różowe światełko, pilot jeszcze działa, ale baterie są na wyczerpaniu.

#7. Zmierz odległość
Mało kto nosi przy sobie przyrządy pomiarowe, a często zdarza się, że musimy coś zmierzyć. Dzięki aplikacji SizeUp z łatwością zrobisz to przy pomocy smartfona. Wystarczy skierować aparat na obiekt, a urządzenie poda Ci przybliżone wymiary.