Kuchenki mikrofalowe są niemalże w każdym domu. Każdy kto chce na szybko odgrzać coś do jedzenia korzysta właśnie z niej.  Aż 90 % Amerykanów notorycznie korzysta z mikrofalówek.

W kuchence mikrofalowej znajduje się urządzenie nazywane Magnetron i to właśnie ono produkuje energię fal. Ta energia z kolei zamienia biegunowość molekuł z pozytywnej na negatywną. Zmienia się ona milion razy na sekundę podczas podgrzewania. Mikrofalówki bombardują cząsteczki żywności i sprawiają, że spolaryzowane cząsteczki promieniują przy tej samej częstotliwości milion razy na sekundę. Podgrzewa to jedzenie ale jednocześnie powoduje izomerię strukturalną, czyli uszkodzenie strukturalnych cząsteczek żywności.Szwajcarski biolog i specjalista żywności dr Hans Hertel zidentyfikował efekty podgrzanego jedzenia w kuchence mikrofalowej. Przez osiem tygodni, ośmiu ochotników mieszkało w kontrolowanym środowisku i sporadycznie jadło surową żywność, tradycyjnie gotowane potrawy i odgrzewane w kuchence mikrofalowej jedzenie. Próbki krwi badane były po każdym posiłku. Potrawy podgrzewane w kuchence mikrofalowej spowodowały znaczące zmiany w składzie chemicznym krwi.

Niebezpieczeństwa promieniowania elektromagnetycznego
Zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego jedzenie po wyjęciu z mikrofali jest często nierównomiernie ogrzane?
Dzieje się tak, ponieważ mikrofale wprawiają cząsteczki wody znajdujące się na pokarmie w drgania, a ponieważ powierzchnie żywności nie zawierają tej samej ilości wody, ogrzewanie staje się nierówne.
Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda zbadały wpływ mikrofali na mleko z kobiecej piersi. Jeden z naukowców stwierdził, że „Podgrzewając w mikrofali ludzkie mleko nawet na niskiej regulacji, można zniszczyć niektóre z jej ważnych zdolności do walki z chorobą”. Stwierdzono również, że oprócz ogrzewania, było wiele innych niepokojących zmian w mleku.

Na początku 1991 roku, został złożony pozew przeciwko szpitalowi w Oklahomie. Pacjent zmarł po otrzymaniu krwi, która została podgrzana w kuchence mikrofalowej. A w 1976 roku Rosja zakazała mikrofali ze względu na ich negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
Możliwe szkodliwe skutki używania kuchenki mikrofalowej:
– Powodują wady wrodzone
– długotrwałe jedzenie pokarmów podgrzewanych w mikrofali powoduje wzrost komórek rakowych we krwi, pokarmy z mikrofalówki powodują na żołądku i jelitach narośla rakowe (guzy). Może to wyjaśniać szybki wzrost zachorowań na raka jelita grubego w Ameryce.
– mogą spowodować trwałe uszkodzenie mózgu przez zwarcie impulsów magnetycznych.
– niedobory układu immunologicznego poprzez zmiany w gruczołach chłonnych i w surowicy krwi.

To może Cię zainteresować:  Mama 10-latka z Opola przerażona. To znalazła w cukierku z Halloween

– utrata pamięci
– pogorszenie koncentracji
– niestabilność emocjonalna
– spadek inteligencji.
Co kuchenka mikrofalowa robi z naszym jedzeniem?
– Minerały, witaminy i składniki odżywcze po podgrzaniu w kuchence mikrofalowej maleją lub są tak zmienione, że organizm ludzki czerpie z nich niewiele korzyści.
– Podgrzewanie w mikrofali mleka z płatkami zbożowymi zamienia niektóre z aminokwasów na substancje rakotwórcze. Rozmrażanie mrożonych owoców sprawiło, że ich glikozyd i galaktozyd zawierał substancje rakotwórcze. Nawet krótkie podgrzewanie w mikrofali surowych, ugotowanych albo zamrożonych warzyw przerobiło ich alkaloidy roślinne na czynniki rakotwórcze.
– Promieniowanie mikrofali niszczy i deformuje cząsteczki w żywności i tworzy niebezpieczne związki radioaktywne
Podsumowując, staje się coraz bardziej oczywiste, że mikrofale są przyczynami raka i innych złośliwych chorób. Mają one zdolność niszczenia witamin w naszej żywności i osłabiają nasze organizmy.

Powinniśmy się zatem zastanowić nad całkowitym wyeliminowaniem ich z naszego życia. Nie zapomnij podzielić się tą ważną informacją ze swoimi znajomymi!