Monika Jaworska, dziennikarka i szefowa wrocławskiego Radia RAM, zmarła po długiej i ciężkiej chorobie. O śmierci poinformowała jej macierzysta rozgłośnia, żegnając Jaworską we wzruszających słowach. 

Monika Jaworska zmarła 4 stycznia po długiej chorobie, o czym poinformowała jej macierzysta rozgłośnia. „Dziś rano pękły nam serca. Kochamy Cię Moniko. Twoim Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia” – napisano w poście w mediach społecznościowych.We wrocławskiej stacji – którą w ostatnich latach kierowała – pracowała od grudnia 2001 roku. Prowadziła m.in. poranne pasmo „Dzień dobry we Wrocławiu”. Była jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych osobowości dolnośląskiej radiofonii. „Jej głos pozostanie niezapomniany we Wrocławiu i w innych częściach globu, w które przenieśli się najwierniejsi słuchacze” – czytamy we wzruszającym pożegnaniu na stronie internetowej radia. 

Monika Jaworska nie żyje. Dziennikarka Radia RAM zmarła po długiej chorobie
„Dla przyjaciół była Moną, w radiowych żartach Królową, przyjeżdżająca do pracy o świcie ukochanym i stylowym samochodem. Od rana do wieczora z uśmiechem na ustach, jako Szefowa nieuznająca spraw nie do rozwiązania. Zawsze serdeczna, gotowa do pomocy, pełna pomysłów. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Radiu RAM poświęciła swoje życie” – napisano. 

Jaworska była nie tylko szefową rozgłośni oraz gospodynią nadawanych w niej audycji. Prowadziła także koncerty, pikniki i okolicznościowe wydarzenia z udziałem fanów. Co roku wręczała również Nagrody Radia RAM podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 

„Kochała śpiewające aktorki i śpiewających aktorów, musicale i dobre kino, najlepiej o miłości. Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie, by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać. Zbudowała stację poświęconą miastu, kulturze, z oknem na Dolny Śląsk i świat. Otwartą i uśmiechniętą. Taką, jak ona sama” – w tych słowach pożegnała się ze swoją koleżanką ekipa wrocławskiego radia. 

To może Cię zainteresować:  Wielka awantura na cmentarzu. Bójka 20 osób

RadioZET.pl/radioram.pl/Facebook/YouTube