Andrzej Duda już po raz drugi zaraził się koronawirusem. Zamiast słów wsparcia, w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej prześmiewczych wpisów, odnoszących się do stanu zdrowia prezydenta, szczepionek i obostrzeń.

17 grudnia Andrzej Duda oraz jego małżonka ogłosili, że przyjęli trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Mimo to prezydent już po raz drugi zakaził się koronawirusem. Na szczęście czuje się dobrze i nie ma ciężkich objawów. – Przebywa pod stałą opieką medyczną – poinformował w środę prezydencki minister.

Sytuacja ta sprowokowała antyszczepionkowców i osoby nieprzychylne prezydentowi. W sieci zaroiło się od żartów i krytyki odnośnie pandemicznej polityki rządu i samej osoby Andrzeja Dudy. Zrobiło się naprawdę nieprzyjemnie.

Dla przeciwników szczepień choroba głowy państwa to idealny dowód na to, że szczepionki są nieskuteczne.

Pan prezydent Andrzej Duda na własnej skórze przekonał się, ile warte są szczepionki. NIC. ZERO. Już raz przechorował COVID. Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski i zatrzyma to szaleństwo. Jestem naiwna, wiem. Zdrowia życzę – napisała jedna z osób.

Andrzej Duda zaszczepiony 3 dawkami przejdzie COVIDa bezobjawowo, zupełnie jak swoją drugą kadencję – skomentował internauta.

To on się 3 razy szczepił na COVID czy na tyfus plamisty? Niech Horban wytłumaczy, ze złą szczepionkę mu dali! – czytamy na Twitterze.

Niektórym osobom nie podoba się, że prezydent mimo lekkiego przebiegu zakażenia otrzymał opiekę medyczną w domu. Wytykają brak sprawiedliwego traktowania i podkreślają, że do „zwykłych” obywateli na izolacji lekarze nie przyjeżdżają.

To może Cię zainteresować:  Wściekły dziennikarz na lotnisku: "Jesteśmy traktowani jak bydło"

Skąd Pan Prezydent ma opiekę medyczną, skoro nie przebywa w szpitalu? Przecież do potwierdzonych zakażeń Covid lekarze POZ nie przyjeżdżają. Mnie zamknięto na izolacji w domu bez takiej opieki. Tylko z możliwością wezwania specjalistycznej karetki. Tak pytam, jako obywatel… – skomentował użytkownik Twittera.

Niewybredne żarty dotyczą także pandemicznych restrykcji. „Z automatu powinien być mandat za recydywę nieprzestrzegania obostrzeń, bo przecież gdyby przestrzegał, to korony by nie miał” – napisał o prezydencie jeden z internautów.

Nie zabrakło również ironizowania na temat corocznych zimowych wyjazdów Dudy, czy propozycji tekstów do pasków informacyjnych w „Wiadomościach TVP”:

Duda na barkach swego ciała nosi brzemię koronawirusowe Polaków. Duda jest symbolem cierpienia Polaków na COVID. Wódz Duda przykładem dla rodaków. Macie parę pasków na wieczór – zakpił internauta.