Humor z zeszytów szkolnych od dawna dostarcza rozrywki nie tylko nauczycielom. Od czasu do do czasu zabawne historie trafiają do internetu, gdzie szybko stają się viralami. Tak było w tym przypadku.

Kreatywność dzieci potrafi zaskoczyć. Szczególnie w przypadku wypracowań szkolnych na tematy otwarte, dzieci mają okazję, by dać upust swojej wyobraźni. Jest jeszcze ciekawiej, kiedy uczniowie zabierają głos na tematy związane z nimi samymi lub członkami rodziny. Wypracowanie tego ucznia doskonale o tym świadczy.„Mój dziadek najchętniej zajmuje się odpoczynkiem”. Wypracowanie ucznia rozbawiło internautów

Zadaniem uczniów było opisanie swojego dziadka. Wnioskując po dacie – 20 stycznia – było to wypracowanie z okazji Dnia Dziadka.

„Mój dziadek ma na imię Marek. Ma 59 lat” – zaczął uczeń bardzo precyzyjnie. W następnych zdaniach przybliżył, co dziadek Marek lubi robić w wolnym czasie. „Mój dziadek najchętniej zajmuje się odpoczynkiem” – czytamy. „Jego największym marzeniem jest wieczny odpoczynek” – puentuje uczeń.

Nie wiadomo, kto jest autorem wypracowania. Jednak po tematyce i charakterze pisma, można przypuszczać, że napisał je uczeń nauczania początkowego. Zdjęcie zeszytu z wypracowaniem pojawiło się na profilu Polskie granice absurdu na Facebooku.

„Prosto z serca”. Lawina komentarzy pod postem
Post z wypracowaniem przykuł uwagę internautów. Pod zdjęciem zeszytu ucznia pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość z komentujących nie ukrywa, że dziecięca szczerość, która bije z wypracowania, sprawiła im dużo radości.

„Prosto z serca, bez komentarza. Tylko co na to dziadek?”

To może Cię zainteresować:  Szok! Tyle będzie kosztował karp na święta Bożego Narodzenia! Kupicie?

Musi być naprawdę bardzo zmęczony. Biedny dziadek”

„Wspaniały wnuczek i dobry obserwator” – czytamy w komentarzach.