Mieszkańcy Taszkentu (stolica Uzbekistanu) nazywają niedźwiedzia Zuzu bohaterem po tym, co się wydarzyło w zoo. Dziecko zostało wrzucone na wybieg dla niedźwiedzi przez matkę, ale miś zachował się bardzo spokojnie.

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w piątek w zoo w Taszkencie (stolicy Uzbekistanu). Matka, która przyszła do zoo ze swoją 3-letnią córką, w pewnym momencie na oczach dziesiątek innych odwiedzających wrzuciła małą dziewczynkę na wybieg, gdzie mieszka kaukaski niedźwiedź brunatny o imieniu Zuzu.Wrzuciła 3-latkę na wybieg niedźwiedzi

O incydencie zoo poinformowało za pośrednictwem Instagrama. Jak podano, pomimo wysiłku odwiedzających i pracowników zoo nie udało się zatrzymać kobiety – mama dziewczynki zrobiła to, co zaplanowała.

Wszyscy obawiali się najgorszego, ale stało się coś niezwykłego. Drapieżnik podszedł do dziewczynki, ale nie miał zamiaru ją atakować. Zuzu powąchał dziewczynkę i spokojnie się oddalił. Po chwili pracownicy zoo zwabili go do zagrody i zamknęli.

Dziewczynka ma liczne urazy

3-letnią dziewczynką natychmiast zaopiekowali się lekarze. Dziecko przewieziono do Republikańskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Medycy zdiagnozowali u 3-latki urazowe uszkodzenie mózgu, złamanie podstawy czaszki i krwiaki tkanek miękkich.

Zoo poinformowało, że poniesie wszystkie koszty związany z leczeniem 3-letniej dziewczynki. Podkreśla, że mimo wszystko finał całego dramatu jest szczęśliwy. – Gdyby niedźwiedź potraktował porzucone dziecko jak zdobycz, nawet nie chcemy sobie wyobrazić, jak to mogłoby się skończyć – podkreśla biuro prasowe ogrodu zoologicznego.

„Miś okazał się mądrzejszy od człowieka”

W komentarzach użytkownicy są zachwyceni tym, jak niedźwiedź zachowywał się w tej sytuacji. – Najlepszy dowód odpowiedzialności pracowników i ich miłości do zwierząt – piszą internauci.

To może Cię zainteresować:  60 osób na bruk. "Przetrwali komunę, pokonała ich inflacja"

Nawet dzikie zwierzę bardziej dba o ludzi niż zwierzę [chodzi o matkę – przyp. red.], które zrzuciło dziecko z 5 metrów – komentują internauci.

To ta sytuacja, kiedy miś okazał się mądrzejszy od człowieka. W głowie się to nie mieści. Dużo zdrowia dziewczynce, ogromny szacunek dla niedźwiedzi – piszą użytkownicy.

Matce grozi 15 lat więzienia

Zuzu trafił do zoo w Taszkencie w 2017 roku z Azerbejdżanu i od razu został doceniony przez opiekunów i gości zwierzyńca dzięki swojej otwartości, figlarności i miłości do ludzi.

Matka, która rzuciła dziewczynkę drapieżnikowi, została zatrzymana. Prokuratura generalna wszczęła śledztwo w tej sprawie. Kobieta usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa. Może spędzić nawet 15 lat w więzieniu. Motywy jej czynu nadal nie są znane.