Zatrzymanie Maty przez policję to od dwóch dni jeden z głównych tematów poruszanych w polskich mediach. Znany raper usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Do sprawy odniosła się na Twitterze nawet Krystyna Pawłowicz. Sędzia TK nazwała muzyka… „aroganckim nygusem”.

W czwartek wieczorem raper Mata został zatrzymany przez policję wraz ze swoim kolegą na warszawskim Mokotowie. Podczas legitymowania 21-latek wyciągnął z kieszeni 1,5 grama marihuany. Jego kolega miał przy sobie pół grama suszu.Mężczyźni zostali zabrani do policyjnej izby. Obaj usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających i zostali zwolnieni do domu. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Informacja o zatrzymaniu celebryty pojawiła się w mediach w piątek rano i od tego momentu sprawa jest jednym z najczęściej komentowanych tematów w Polsce. Do sytuacji nie omieszkała się odnieść także Krystyna Pawłowicz.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego już wcześniej otwarcie krytykowała rapera, m.in. komentując tekst jego utworu „Patointeligencja” z 2019 roku. Tym razem również użyła wobec muzyka nieprzychylnych słów, obrażając zarówno jego samego, jak i fakt zajmowania się jego tematem w przestrzeni publicznej, co – jakby nie było – sama uczyniła, pisząc post na Twitterze.

Już od rana trwa budowanie fejmu jakiemuś tlenionemu, aroganckiemu nygusowi… – Krystyna Pawłowicz napisała w poście.

To może Cię zainteresować:  Nie zdziw się na cmentarzu 1 listopada. Nowa niemiecka moda