Wkrótce ruszy akcja rozliczeń PIT za 2021 r. Warto nie czekać z tym do ostatniego dnia. Im szybciej złożymy zeznanie, tym wcześniej możemy bowiem liczyć na ewentualny zwrot podatku.

Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. rozpocznie się we wtorek 15 lutego i potrwa do 2 maja tego roku — poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort zaprasza wszystkich do korzystania z e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT.Jak tłumaczy resort, wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.

Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja, Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie.

Resort przypomniał, że wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

To może Cię zainteresować:  Białoruś grozi Polsce wojną. „Reakcja będzie natychmiastowa i ostra”.