Ukraińcy pochwalili się w sieci, że zniszczyli kolejne wozy bojowe należące do armii rosyjskiej. Do starć doszło w mieście Hostomel. Wcześniej siłom ukraińskim udało się odbić największe lotnisko wojskowe – Kijów-Hostomel.

Chociaż Ukraińcom udało się odbić lotnisko Kijów-Hostomel, to w samym mieście Hostomel wciąż trwają walki. W sieci pojawiły się nagrania, na których można zobaczyć zniszczone ulice i pozostawione przez armię rosyjską wozy.

Ukraińcy przejmują wozy Rosjan

Z informacji przekazanych przez Wywiad obronny Ukrainy wynika, że udało się zniszczyć 20 wozów bojowych należących do wojsk rosyjskich.

Siły specjalne Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy zniszczyły 10 kolejnych wrogich wozów bojowych BMD w Hostomelu. Bitwa o kontrolę nad miastem trwa. (…) W sumie w ciągu dnia siły specjalne zniszczyły 20 wrogich pojazdów bojowych w Hostomelu. Chwała Ukrainie! Śmierć okupantom! – czytamy na Twitterze.

Wcześniej udało się odbić pobliskie lotnisko. Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy, poinformował, że port bardzo ucierpiał, a największy samolot świata, który się tam znajdował, spłonął. Zaznaczył, że Rosja „nigdy nie zdoła zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim”.

3 marca udało się odbić nie tylko lotnisko, ale również miasto Bucza. Ukraińskie siły zbrojne podają, że do czwartku Rosjanie stracili już około 9 tys. żołnierzy.

To może Cię zainteresować:  Runął wielki klif. Żeglarze rzucili się do ucieczki. Porażające wideo