Ubiegłej nocy rosyjscy żołnierze – ku zgrozie i zdumieniu całego świata – ostrzelali elektrownię atomową w Zaporożu. Jednak Ukraińcy nie dają za wygraną, konsekwentnie stawiając opór najeźdźcy. Ostrzelali nawet jedną z wrogich baz na północ od Kijowa.

Mimo że od pierwszego dnia inwazji rosyjskie siły dążą do opanowania Kijowa, jak dotąd ich wysiłki spełzły na niczym. W wyniku ostrzału ucierpiała nie tylko stolica, lecz także otaczające ją miejscowości, w tym m.in. Wasylków oraz Browary.Atak na Ukrainę. Żołnierze ostrzelali rosyjską bazę

Chociaż Ukraińcy z oddaniem bronią swojej ojczyzny, zarówno sytuacja cywilów, jak i żołnierzy staje się coraz bardziej dramatyczna. Rosjanie nie odpuszczają nawet na chwilę, ostrzeliwujące nie tylko Kijów, lecz także inne duże miasta Ukrainy – Charków i Mariupol.

Ukraińscy żołnierze nie poprzestają wyłącznie na obronie. Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym zarejestrowano ostrzał bazy wojskowej – tym razem opanowanej przez Rosjan. Mieści się ona na północ od Kijowa.

Na północ od Kijowa trwa ostrzał rosyjskiej bazy operacyjnej – napisał na Twitterze dziennikarz prowadzący profil OSINTtechnical.

Rzecznik ukraińskiej armii na razie nie potwierdził, czy ostrzał rosyjskiej bazy skończył się sukcesem. Na północy Ukrainy trwają zintensyfikowane działania, które mają na celu otoczenie Kijowa i ostateczne złamanie oporu żołnierzy i mieszkańców.

To może Cię zainteresować:  Takie wykształcenie ma Klaudia Jachira. Totalne zaskoczenie?