Fot. Jakub Kaminski/East News, Granica polsko-bialorusa, 27.08.2021. Wojsko stawia plot na granicy polsko-bialoruskiej, w rejonie Zubrzcy Wielkiej. Ogrodzenie ma miec docelowo 180 km i zabezpieczac bialoruski odcinek granicy przed imigrantami.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o przedłużeniu obowiązywania aktualnych stopni alarmowych w Polsce. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, co oznacza stopień CHARLIE i BRAVO.

Wojna w Ukrainie niesie za sobą niebezpieczeństwo także dla Polski. Rząd zdecydował, że w województwach podkarpackim i lubelskim obowiązywał będzie drugi stopień alarmowy – BRAVO.W całym kraju do końca marca obowiązuje drugi stopień CHARLIE-CRP. Przedłużenie obowiązywania w kraju tych stopni bezpieczeństwa zakłada podpisane przez premiera rozporządzenie.  CHARLIE CRP I BRAVO. Jest decyzja w sprawie obowiązywania stopni alarmowych

Do końca miesiąca będzie obowiązywał drugi stopień alarmowy BRAVO w woj. lubelskim i podkarpackim, a w całym kraju trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP – poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

„Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni” – podawało wcześniej RCB.

WAŻNE

STOPNIE ALARMOWE CRP

Stopień alarmowy CRP jest wprowadzany w przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia.

Co oznaczają te stopnie? Jak przypomina RCB obowiązujący w całym kraju stopień CHARLIE wiąże się m.in. z całodobowym dyżurami we wskazanych urzędach administracji publicznej i kontroli obiektów na wypadek ewakuacji. Z kolei obowiązujący na ścianie wschodniej stopień BRAVO zakłada obowiązek noszenia broni przez służby czy zapewnienie personelu na wypadek ataków terrorystycznych.

Trwa wojna na Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

To może Cię zainteresować:  Emeryt miał to w domu. Skarb Państwa zabierze mu dorobek życia

RadioZET.pl