Pochodząca z Ukrainy Kamilia uciekła przed wojną do Polski. Tuż po przekroczeniu granicy na ośmiolatkę czekała miła niespodzianka. Z okazji urodzin wolontariusze zaczęli śpiewać jej „Happy Birthday”. Gest wywołał wzruszającą reakcję dziewczynki. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Korespondentka amerykańskiej stacji CBS News Eena Ruffini opublikowała w sieci poruszający film. Widać na nim ośmiolatkę z Ukrainy, której wolontariusze składają życzenia urodzinowe na polskiej granicy.Zaśpiewali jej „Happy Birthday” na granicy. Sieć obiegło wzruszające nagranie

Kamilia uciekła przed wojną do Polski. Tak się złożyło, że jej ósme urodziny przypadły akurat w dzień przekraczania granicy. Media społecznościowe obiegło wzruszające nagranie ukazujące wolontariuszy, którzy śpiewają dziewczynce „Happy Birthday”.

Na filmie widać, że ośmiolatka jest zaskoczona zachowaniem zgromadzonych. Gest sprawił jej jednak ogromną radość. Nagranie ukazuje, że dziewczynka dosłownie promienieje szczęściem.

Po odśpiewaniu „Happy Birthday” wolontariusze wznieśli jeszcze kilka okrzyków na cześć solenizantki. Dziewczynka następnie przytuliła się do ubranego w kurtkę odblaskową mężczyzny.

Inwazja na Ukrainę. Do Polski przybyły ponad 2 mln uchodźców

W piątek wieczorem Straż Graniczna poinformowała, że od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę, do Polski wjechały ponad 2 mln uchodźców. To głównie ukraińskie kobiety z dziećmi. Wsparcia udzielają im funkcjonariusze służb mundurowych oraz wolontariusze.

To może Cię zainteresować:  Sonometry w rękach policji. Nowy bat na kierowców. Już sypią się mandaty

W wielu polskich miastach organizowane są tymczasowe schronienia dla osób uciekających przed wojną. Część Polaków samodzielnie organizuje pomoc dla uchodźców, zapewniając im ubrania, jedzenie i dach nad głową.