Generalny remont mieszkania to spory wydatek. Najdroższe są materiały oraz robocizna. Jeden z internautów na facebookowej grupie opublikował cennik remontu małej łazienki, który otrzymał od fachowca. Kwota wprawia w osłupienie.

Na koszt remontu łazienki składa się wiele czynników, m.in. powierzchnia, zakres robót, region wykonania usługi czy standard wykończenia. W związku z szalejącą inflacją ceny w ostatnich miesiącach poszybowały w górę. Jakie są koszty robocizny w 2022 roku?Remont łazienki za ponad 20 tys. zł?

Na facebookowej grupie, gdzie internauci dzielą się radami na temat remontów łazienek, jeden z użytkowników opublikował zapytanie o koszt wraz z cennikiem od fachowca. Internauta zaznaczył, że miejsce wykonania usługi to Wrocław.

Mam pytanie. Dostaliśmy wycenę usług wykonania łazienki oraz WC. Wymiar łazienki to 2,75 m x 2,75 m, wys. 2,55 m. Wymiar WC 0,9 m x 2 m, wys. 2,65 m. Takie stawki to tanio czy drogo? To są stawki tylko za robociznę. W skład robot, oprócz kafli, planowane jest wykonanie dwóch ścian gk 2,75 m x 2,65 m – napisał internauta.

Jak widzimy na cenniku, najdroższe jest ułożenie płytek na ścianach. Przy podanej powierzchni fachowiec wycenił tę usługę na ponad 6,5 tys. zł. Za montaż 3 sztuk baterii podtynkowych policzono 1,7 tys. zł. Wykonanie hydroizolacji to koszt ponad 860 zł. Całkowity koszt remontu łazienki wyceniono więc na… 20086,66 zł!

Zdania internautów w tej sprawie są podzielone. Jedni uważają, że koszt całkowitego remontu, jak na taki metraż, jest zdecydowanie zawyżony i należy porównać go z cennikami innych ekip budowlanych. Inni twierdzą, że zakres prac jest dość duży, stąd taka cena.

Jestem z Gorzowa Wielkopolskiego. My, remontując całe mieszkanie o pow. 84 m2, łącznie z łazienkami, zapłaciliśmy 25 tys. za robociznę. Wykończenie pierwsza klasa, nie ma się do czego przyczepić – oceniła jedna z internautek.

Ceny jak z kosmosu. Ja za robociznę dałam prawie 9 tys. Pewnie zależy od regionu i od rodzaju płytek – czytamy w sekcji komentarzy.

Pewnie cena zależy też od rejonu. Polecam zrobić wycenę u 2-3 wykonawców z polecenia. Nam jedna ekipa wyceniła samą robociznę (bez białego montażu) na 20 tys. zł, a druga na 12 tys. zł. Ten sam zakres prac. Jedni i drudzy z polecenia. Poznań – napisał inny internauta.

Normalna cena. Nie da się porównać innych łazienek, bo można zrobić łazienkę 3 m2 za 5 tys. a można za 10 tys. Wszystko zależy, co jest do zrobienia, poziom skomplikowania itd. Cena remontu za m2 łazienki oscyluje między 1,7 tys. zł za m2, a nawet 2,5 tys. za m2, z materiałem budowlanym – podzielił się opinią kolejny komentujący.

To może Cię zainteresować:  Stało się. Kraśko przyłapany za kółkiem

Co sądzicie o powyższej wycenie?