Ks. Mateusz Włosek nie ukrywał swojego zdziwienia po odprawieniu mszy św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Duchowny zwrócił uwagę na nietypowy kielich, który tam zobaczył.

Ksiądz Mateusz Włosek z Katowic odwiedził w weekend Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. 22 maja wikariusz parafii św. Piotra i Pawła w Katowicach odprawiał tam mszę. Podczas eucharystii zwrócił uwagę na kielich, który jest używany przez tamtejszą parafię. Duchowny był na tyle zdziwiony, że zamieścił fotografię naczynia na Twitterze.Kielich nawiązywał do patrona krakowskiego sanktuarium. Wizerunek Jana Pawła II nie został jednak przemycony na naczynie w symboliczny sposób. Figurka papieża Polaka została wykorzystana jako szyjka kielicha. Na głowie miniatury osadzono misę, do której księża mogą wlać wino. Nietypowy przedmiot wzbudził zdziwienie u księdza Mateusza, który miał okazję zobaczyć go 22 maja po raz pierwszy w życiu.

Ks. Włoskowi chyba nie do końca spodobała się wizja artystyczna autora kielicha. Duchowny stwierdził, że „nie wie, co o nim sądzić”. Niektórzy komentujący wpis duchownego przyznali, że naczynie wygląda nieco komicznie. Jeden z internautów zażartował nawet pytaniem, czy kielich ma wbudowaną pozytywkę.

To może Cię zainteresować:  Przyjechały mercedesem. Te dwie kobiety są poszukiwane przez policję