Znęcanie się nad zwierzętami to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat więzienia. Widmo pozbawienia wolności nie zawsze działa na wyobraźnię ludzi. Przekonał się o tym 64-latek z gminy Wieliczki (woj, warmińsko-mazurskie), który w publicznym parku znęcał się nad psem.

Alarm wszczęło Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko, które zajmuje się adopcją psów i kotów. Na facebookowym profilu organizacji pojawiło się nagranie, na którym można dostrzec starszego mężczyznę, który znęca się nad czworonogiem. Stowarzyszenie poprosiło internautów o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Przerażające nagranie z parku. Znęcał się nad psem

Odzew był natychmiastowy, stąd wiadomo, że nad psem znęcał się 64-letni mieszkaniec gminy Wieliczki, położonej na Mazurach, niedaleko Olecka. Mężczyzna posiada w domu kilka innych psów, jak i kotów. Miał się nad nimi znęcać od dłuższego czasu, ale nikt nie zareagował.

„Co powinien zrobić nagrywający? Nie dopuścić do tego bestialstwa, wezwać policję!” – napisało stowarzyszenie na Facebooku, zwracając uwagę na to, że autor filmu w żaden sposób nie zareagował na bestialskie wyczyny mężczyzny.

Serce mi pęka z bezsilności

Ten człowiek powinien ponieść konsekwencje

Nie nam oceniać, dlaczego osoba nagrywająca nie zareagowała. Priorytetem jest to, aby ten bydlak został pociągnięty do odpowiedzialności za zbrodnię, której dokonał

– piszą oburzeni internauci.

Jak ustalił lokalny serwis tko.pl, sprawą zajęli się już policjanci z Olecka, do których również dotarło szokujące nagranie. Funkcjonariusze nie potrzebowali wiele czasu, by ustalić tożsamość mężczyzny. Został on już zatrzymany przez mundurowych.

To może Cię zainteresować:  Danuta Martyniuk po buty lata do USA, bo twierdzi, że polskie butiki są słabo wyposażone.

W środę mieszkaniec Wieliczki usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyznę objęto dozorem policyjnym, ma też zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W określonych przypadkach, jeśli prokurator uzna, że doszło do znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, sąd może orzec nawet karę 5 lat pozbawienia wolności.