Prawidłowe przechowywanie jedzenia w lodówce i na kuchennych półkach nie dla wszystkich jest sprawą oczywistą. Często bezmyślnie układamy produkty spożywcze, powodując przez to, że szybciej się psują i nie nadają się już do przyrządzania posiłków. Popularna tiktokerka pokazała swoim obserwatorom kilka sposobów na przechowywanie jedzenia. Dzięki nim część produktów może pozostać świeża nawet do trzech tygodni.

Katya Meckle to ekspertka od dobrego samopoczucia, która prowadzi profil na TikToku i edukuje internautów o zdrowym żywieniu oraz mądrym gospodarowaniu produktami spożywczymi. Ostatnio pokazała użytkownikom ciekawy sposób na przechowywanie jedzenia. Wspomniała, że takie produkty jak chleb, banany, jagody czy sałata zachowują świeżość nawet przez kilka tygodni.

Proste triki na przechowywanie żywności

Mackle zaskoczyła internautów genialnym i prostym sposobem na ograniczenie marnowania jedzenia. Wyjaśniła obserwatorom, jak sprawić, aby produkty spożywcze nie psuły się tak szybko. Szczególną uwagę przykuwa trik, który sprawia, że chleb nie wysycha i nie pleśnieje przez trzy tygodnie. Katya wkłada do torby z pieczywem gałązkę selera naciowego.

Pokazała też, jak przechowywać popularne owoce. Górną część banana owinęła folią aluminiową. Marchewkę i zielone warzywa ułożyła w pojemniku z wodą, upewniając się uprzednio, że są dokładnie umyte.

Te same pojemniki wykorzystuję do przechowywania jagód. Myję je w wodzie z octem jabłkowym i czekam, aż wyschną, a na dnie pojemnika kładę ręcznik papierowy, aby owoce się nie zepsuły – tłumaczy.

@katya.mackle Reply to @bethann_louise here are some food preservation tips ?? #zerowaste #reducewaste #foodstorage #fridgeorganization #foodpreservation ♬ Home – Edith Whiskers

„Zaczęłam tak robić i widzę ogromną różnicę”

Użytkownicy TikToka zalali Katyę falą pozytywnych komentarzy. Podziękowali jej za podzielenie się pomysłami na przechowywanie żywności. Przyznali, że wcześniej nie wdrażali podobnych sposobów, a zepsute jedzenie lądowało w koszu. Teraz widzą różnicę, gdy odpowiednio przechowują produkty.

„Świetne pomysły”, „Zaczęłam tak robić i widzę ogromną różnicę” – pisali zachwyceni obserwatorzy.

Niektórzy podzielili się swoimi trikami na przechowywanie jedzenia. Jedna z internautek opisała sposób na przechowywanie chleba.

Po prostu wkładam go do zamrażarki. Wtedy może wytrzymać nawet miesiąc. Jak chcę zjeść kromkę, wyciągam ją dzień wcześniej i rozmrażam – przyznała kobieta.

To może Cię zainteresować:  Związana przez porywacza matka słyszała jak zwyrodnialec gwałci jej nieletnie dzieci w pokoju obok.