Na jednym z berlińskich basenów publicznych miały miejsce dantejskie sceny. Ponad sto osób wdało się w bójkę, która zakończyła się policyjnymi zatrzymaniami i koniecznością wizyty w szpitalu. Trudno uwierzyć, że zaczęło się od „bitwy” na… pistolety na wodę.

Na oficjalnej stronie berlińskiej policji został opublikowany raport ze zdarzenia. Jak czytamy, do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w dzielnicy Steglitz. Kłopoty zaczęły się od dwóch grup, liczących po 4 i 10 osób.

Dantejskie sceny na basenie w Berlinie. Są zatrzymani i ranni

Z czasem uczestnicy zabawy z pistoletami na wodę zaczęli się kłócić. Ich spór eskalował do tego stopnia, że z czasem dołączało do niego coraz więcej kąpiących.

Sytuacji nie załagodziła, a wręcz pogorszyła, interwencja personelu, którego członkowie usiłowali rozdzielać szarpiących się mężczyzn. Finalnie ponad sto osób wdało się w bijatykę – przerwało ją dopiero pojawienie się na basenie funkcjonariuszy policji.

Ze względu na skalę wydarzenia do interwencji na basenie skierowano aż 13 radiowozów i kilkudziesięciu policjantów. Zatrzymano łącznie cztery osoby – 21–letniego obywatela Arabii Saudyjskiej, 23–letniego obywatela Turcji, a także dwóch Niemców w wieku 15 i 21 lat.

Rzecznik berlińskiej policji potwierdza, że jeden z pracowników basenu trafił do szpitala. Przyczyną były obrażenia, jakie odniósł z ręki jednego z zatrzymanych mężczyzn. Jak podkreślają funkcjonariusze na oficjalnej stronie jednostki, w sprawie wszczęto dochodzenie.

To może Cię zainteresować:  Wściekły dziennikarz na lotnisku: "Jesteśmy traktowani jak bydło"