Dla wielu osób nawet podczas urlopu dzień zaczyna się dość wcześnie. Turyści wypoczywający w hotelach czasem już o świcie rezerwują sobie najlepsze leżaki, zostawiając na nich ręczniki. Jeden z hoteli na Teneryfie postanowił to ukrócić.

Amanda Proctor nagrała pracowników hotelu Gran Costa Adeje na Teneryfie, którzy usuwali ręczniki i torby z leżaków znajdujących się przy basenie. Jak dodała w komentarzu, zgodnie z obowiązującym w tym miejscu zasadami, gościom nie wolno rezerwować leżaków przed godz. 10.

Obsługa nie miała litości. Zbierali ręczniki jeden za drugim

Na nagraniu opublikowanym na TikToku widać, że pracownik hotelu ma już sporo ręczników przewieszonych przez ramię i zbiera kolejne. Jeden z gości hotelowych podbiega do niego i prawdopodobnie prosi, by zostawili jego rzeczy na leżaku, ale mężczyzna oddaje mu ręcznik do rąk.

@mandsandrands #tenerife #pool #sunbedsaving #towelson sunbeds #hotelsecurity #GranHotelCostaAdeje #granhoteltenerife ♬ Unstoppable – Sia

Internauci komentują. „Prawidłowo”

Większość komentujących wideo opowiada się po stronie hotelu usuwającego ręczniki. „I tak to powinno wyglądać”, „Prawidłowo”, „Dobra robota. Brawo!” – czytamy.

„Ci, którzy rezerwują leżaki przy basenie, zwykle nie pojawiają się do godz. 16” – napisał jeden z komentujących. „Dokładnie. Leżałam tam i myślałam… no dalej! Zabierali torby, ręczniki i wszystko inne, a na leżaku zostawiali kartkę z informacją, gdzie można się po nie zgłosić” – odpowiedziała mu autorka nagrania.

„Wojny o leżaki” to codzienność?

Warto wspomnieć, że to nie pierwsze takie wideo w ostatnich dniach. Niedawno jedna z użytkowniczek TikToka opublikowała nagranie, na którym widać, jak turyści z samego rana biegną zająć leżaki nad basenem. Wywołało ono lawinę komentarzy.

To może Cię zainteresować:  Zaszła w ciążę ze swoim bratem. Dziecko żyło tylko kilka godzin

Autorka opisała je jako „wojna o leżaki o 6 rano”. Na wideo widać, jak grupa osób biegnie z ręcznikami i rzuca je na leżaki, aby zarezerwować miejsca na cały dzień. Filmik zebrał tysiące polubień, a niektórzy przyznali, że sami tak robili podczas wakacji.