Jak nie marnować zawartości w tubce kremu lub pasty do zębów? Często bywa tak, że zużywamy produkt do końca tylko pozornie – tak naprawdę znajduje się w nim jeszcze całkiem sporo kosmetyku, którego jednak nie możemy wycisnąć. Pewna tiktokerka zdradziła świetny patent, jak sobie z tym poradzić.

Na pewno nieraz spotkaliście się z problemem, jak zużyć do końca kosmetyk w tubce. Czasem, chociaż wydaje się, że pasty czy kremu już nie ma w środku opakowania, zostaje go nawet na kilka użyć. Jak nie marnować resztek i zużywać produkty w tubce do końca? Istnieje na to banalnie prosty sposób.

Podzieliła się kosmetycznym trikiem. „Dlaczego nie wiedziałam o tym wcześniej?”

Prostym trikiem podzieliła pewna tiktokerka z Australii. „Dlaczego nie wiedziałam o tym wcześniej?” – napisała Rosalinda w opublikowanym razem z nagraniem poście w mediach społecznościowych. W filmie pokazała krok po kroku, jak w prosty sposób wydobyć końcówkę produktu z tubki i nie zmarnować ani kropli.

Internautka najpierw odcięła końcówkę tubki. Następnie poszerzyła ją, a potem odkręciła zakrętkę i włożyła ją wystającym końcem do środka przez powstały otwór. W ten sposób mogła bez żadnego trudu wypchnąć resztkę kremu, naciskając na zakrętkę patyczkiem kosmetycznym. „Zakrętka zeskrobuje boki tuby i chwyta cały produkt” – wyjaśniła kobieta. Internautka pracuje jako osobista stylistka – zapowiedziała, że nie może się doczekać aż skorzysta z odkrycia przy swoich produktach do pielęgnacji skóry.

@stylebyrosalinda Why did i not know this earlier?????‍♀️??‍♀️??‍♀️#styletips #lifehacks #lifehackvideo #lifehackvideofortiktok #wth #perthlife ♬ Cry To Me – Kilotile

Internauci są zachwyceni trikiem tiktokerki

Użytkownicy, którzy komentowali jej film, byli zachwyceni sztuczką. Nic dziwnego – dzięki niej w prosty sposób można wykorzystać swoje kosmetyki do końca. Wiele osób nie pomyślało wcześniej o wykorzystaniu zakrętki do wydobycia resztek kremu czy pasty.

To może Cię zainteresować:  Ukryta funkcja w kasie samoobsługowej Biedronki. Mało kto o niej wie

Kilka osób potwierdziło, że robi tak od zawsze. „Od lat odcinam wierzchołki z moich tubek do pielęgnacji skóry” – czytamy pod nagraniem. Tylko jednej osobie nie spodobała się sztuczka. „Cały ten wysiłek tylko po to?” – spytała. Autorka nie pozostawiła tego bez komentarza. „Takie komentarze mnie rozśmieszają. Powinnaś zobaczyć, co zwykle robię, aby wydobyć z tubki resztki mojej pielęgnacji skóry” – napisała tiktokerka.