Internauci zdemaskowali manipulację Telewizji Polskiej. W materiałach emitowanych na TVP aż trzykrotnie wystąpiła ta sama kobieta? Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby za każdym razem została podpisana tak samo. Tymczasem była już urzędniczką, turystką, a teraz, zdaniem internautów, klientką Orlenu, która zachwalała spółkę.

Telewizja Polska od kilku lat oskarżana jest o propagandowe materiały emitowane na antenie stacji. W większości dotyczą polskiego rządu i dokonań polityków partii rządzącej. Jedni będą oburzeni, a innych z pewnością nie zdziwi też fakt, że stacja zaprosiła tę samą kobietę do trzech różnych materiałów. Za każdym razem występowała jednak w innej roli.

Pracownica Lasów Państwowych w materiałach TVP. Manipulacja stacji

Kobieta, o której mowa to Anna Poskrobko. Swoją przygodę z TVP zaczęła 6 lipca 2021 roku w programie „Obiektyw”. Został on wyemitowany na antenie TVP3 Białystok. Materiał dotyczył serwisu „Czas w las” prowadzonego przez Lasy Państwowe. Pani Anna wypowiedziała się w programie Telewizji Polskiej jako turystka korzystająca ze strony.

Warto zaznaczyć, że kobieta wcale nie była wtedy zwyczajnie spacerującą po lesie turystką. Nie bez przyczyny spacerowała tego dnia po leśnej ścieżce. Przypadkiem nie było również to, że kobieta natknęła się tam na ekipę telewizyjną. Anna Poskrobko jest bowiem pracownicą Lasów Państwowych. Pracuje w zespole ds. promocji i mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Jako pracownica Lasów Państwowych, Poskrobko została przedstawiona w kolejnym materiale. Został wyemitowany dziesięć dni później, 16 lipca. Kobieta również wystąpiła w „Obiektywie”. Tym razem miała na sobie koszulę z kołnierzem, a na nosie okulary. Została wtedy podpisana nazwiskiem i funkcją: „Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku”.

To może Cię zainteresować:  Nowy look Magdy Gessler. Gdzie podziały się loki? Fani zaskoczeni

W mediach wybuchła afera. Stacja przyznała, że był to błąd dziennikarski, a Marcin Dziekoński, sekretarz redakcji „Obiektywu” tłumaczył, że autorzy nie wiedzieli, iż Poskrobko pracuje dla Lasów Państwowych.

Anna Poskrobko znów w TVP? Tym razem jako klientka Orlenu

Zdaniem internautów, kobieta trzeci raz wystąpiła w Telewizji Polskiej. Tym razem wcieliła się w rolę klientki Orlenu, która zachwala słynną spółkę.

Materiał z TVP Info pojawił się na stornie Sadistic.pl. Właśnie tam internauci twierdzą, że kolejny raz zdemaskowali Panią Annę, która tym razem wybrała okulary przeciwsłoneczne. Nagranie wyemitowane przez TVP dotyczyło obniżek cen na Orlenie. Głos w tej sprawie zabrała, anonimowa tym razem, klientka stacji.

Myślę, że to jest bardzo dobre posunięcie. Zachęca ludzi do tego żeby korzystać z naszych rodzimych źródeł (….). Dla nas Polaków jest jakaś zniżka. Także pieniądze zostają w Polsce, a my jesteśmy bardziej zadowoleni.

Manipulacja TVP. Była urzędniczką, turystką, a teraz... klientką Orlenu?
Anna Poskrobko trzeci raz w TVP> (YouTube, TVP)

Jak piszą internauci: „Po kolejnym propagandowym majstersztyku rodem z umysłu Josepha Goebbelsa traktującym o tym, że jest już tak dobrze, że można nawet jechać do Wałbrzycha, okazało się, że jednej z przypadkowo spotkanych respondentek zdarzyło się już wcześniej występować na małym ekranie”.