Echem w mediach społecznościowych odbił się post jednego z internautów, który pokazał, ile kosztuje kilogram cukru w Belgii. Temat zainteresował Polaków, którzy od kilku dni obserwują problemy z dostępnością tego produktu w ojczyźnie.

Polacy są pełni obaw o ceny oraz dostępność cukru w sklepach w całym kraju. Sieci sklepów zauważyły, że klienci nabywają ogromne ilości słodkiej substancji, dlatego podjęły decyzję o wprowadzeniu limitów na osobę. Nie ma wątpliwości. Nad Wisłą wśród konsumentów trwa panika, która poskutkowała „wyczyszczeniem” półek z popularnym produktem w wielu miejscach.

W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat cen i dostępności cukru w innych krajach Europy. W związku z ograniczoną dostępnością, za kilogram substancji w Polsce trzeba zapłacić znacznie więcej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Doszło do sytuacji, że za granicą można od ręki zaopatrzyć się w zapas, płacąc mniej niż w rodzimych sklepach.

@jolcik_misia Odpowiadanie użytkownikowi @marcinstachurski47 #polacywniemczech #cukier #maka #jolcik_misia #dc #lidldeutschland #lidl #zakupy#market ♬ dźwięk oryginalny – jolcik_misia

Niedawno informowaliśmy, że cukier taniej i bez problemu można kupić w Niemczech. Jeden z internautów dołączył się do dyskusji, zamieszczając na Twitterze fotografię ze sklepu w Belgii. Okazało się, że tam również półki są po brzegi wypełnione opakowaniami ze słodką substancją. Jakby tego było mało, klientów nie obowiązują tam żadne limity, a za kilogram trzeba zapłacić tam 0,59 euro, czyli niespełna 2,8 zł. Gołym okiem widać, że cena ta jest niższa niż w Polsce. Według koszyka portalu dlahandlu.pl, średnia cena cukru w Polsce wynosi 4,25 zł. Należy przy tym zauważyć, że zarobki w Belgii są wyższe od tych w Polsce.

To może Cię zainteresować:  Jarosław Kaczyński otrzymał pytanie od 12-latki. "Nie przejmuj się"

„Mocarstwo ma swoje prawa”

Sytuacja w sklepach w Polsce budzi wielkie emocje. Rozgoryczenie Polaków łatwo można zauważyć w mediach społecznościowych. Gdy tylko pojawia się tam temat trudnej dostępności oraz wysokich cen cukru wielu internautów wyraża swoje zniesmaczenie. Tak było również w przypadku opublikowanej fotografii z Belgii. Komentującym nie spodobało się, że kolejny kraj radzi sobie lepiej w temacie słodkiej substancji.

Jak taki z Ciebie ekonomista, to kupuj i sprzedawaj w Polsce – napisał komentujący.

Mocarstwo ma swoje prawa, u nas musi być drogo – skomentował internauta.