Muchy w domu to spory problem latem, kiedy częściej wietrzymy mieszkanie i przez większość dnia mamy otwarte okna. Muchy z łatwością wpadają wtedy do wnętrza, co jest bardzo irytujące, zwłaszcza, że trudno się ich pozbyć. Na szczęście istnieje prosty trik, jak je odpędzić.

Muchy w domu są wyjątkowo uciążliwe. Nie trzeba tego nikomu wyjaśniać – kiedy temperatura rośnie i chcemy częściej otwierać okna, te uporczywe owady błyskawicznie wpadają do mieszkania. Muchy domowe przyciągane są zwłaszcza przez organiczną materię, taką jak chociażby gnijące owoce czy warzywa lub śmieci. Niestety – są przez to nie tylko irytujące, ale również mogą przenosić niebezpieczne zarazki. Lepiej więc nie dopuścić, aby pojawiały się w domu.

Tiktokerka pokazała sposób na muchy w domu. Wystarczy zawiesić w oknie worek z wodą

Jedna z tiktokerek zmagała się z problemem much. Jak wyjaśniła kobieta w swoim nagraniu, mieszka wraz z rodziną w pobliżu pól uprawnych, co sprawia, że ma problem z wieloma owadami. Udało jej się jednak znaleźć skuteczny i bardzo prosty sposób, który sprawi, że muchy będę trzymać się z dala od mieszkania. – Mały trik dla każdego, kto ma do czynienia z muchami – powiedziała w nagraniu.

Jak odgonić muchy z domu? Okazało się, że wystarczy zawiesić zwykły foliowy worek z wodą w pobliżu drzwi lub okna – to miało powstrzymać owady i sprawić, że będą omijać szerokim łukiem nasze mieszkanie.

Kobieta postanowiła przetestować sposób. Zawiesiła dwa worki na framudze drzwi do ogrodu. – Nie miałam żadnych much w ciągu ostatnich kilku godzin, podczas gdy normalnie są setki i muszę korzystać ze sprayu – podkreśliła.

@tcfamalam #lifehack #tiktokhack #toptips #flies ##yourewelcome #itworks ♬ original sound – Tcfamalam

Komentatorzy byli zachwyceni. „Zdecydowanie ogromna poprawa”

Fani tiktokerki byli zachwyceni. Zapowiedzieli, że wypróbują metodę we własnych domach. „Dwa dni i miałem w domu może pięć much, zwykle pojawiają się dziesiątki” – podkreślił jeden z internautów. – „Zdecydowanie ogromna poprawa”.

To może Cię zainteresować:  Kupiła mięso mielone i je zważyła. Została oszukana? Burza w sieci

Jeden z użytkowników podzielił się także swoim sposobem na muchy. „Słyszałem, że jeśli umieścisz w oknie lśniące miedziaki, dla much będą one wyglądały jak oczy drapieżników, więc będą trzymać się z daleka” – napisał.