33-letnia Andżelika mieszkała w malutkim mieszkaniu wraz z mężem i z siedmiorgiem dzieci we Włocławku. Kobieta nie miała ubezpieczenia. Nie szła więc do lekarza, myśląc, że to zwykłe przeziębienie…

Kobieta z rodziną mieszkała w socjalnym mieszkaniu. Mieszkali w 36-metrowym mieszkaniu.

Dzieci Andżeliki mają kolejno:15, 14, 13, 10, 9, 4 i 2 lata.

„Stoją trzy łóżka, dzieci śpią po kilkoro na jednym. Jest również łóżeczko najmłodszego syna. Nie ma szans, aby w domu biurko się zmieściło.”- wspomina znajoma pary.

Para nie miała stałej pracy. Mąż Andżeliki dorabiał czasem na budowie, a ona sama również nie pracowała, ponieważ zajmowała się dziećmi.

Rodzina co miesiąc otrzymuje 3500 złotych z programu 500+.

Para nie była zarejestrowana w urzędzie pracy, nie mieli więc ubezpieczenia. Z tego powodu Andżelika zwlekała z pójściem do lekarza. Nie chciała wydawać pieniędzy na wizytę.

„Trafiła do szpitala. Było prawie za późno. Andżelika nie chciała iść do lekarza. Nie była ubezpieczona, więc za wizytę musiałaby zapłacić.”- informatorka Gazety Wyborczej.

Okazało się, że kobieta ma raka. Gdy trafiła do lekarza, było już za późno. Lekarzom nie udało się ocalić życia kobiety.

Mąż zmarłej kobiety został sam z dziećmi. Nie jest w stanie sam sobie poradzić.

Została zorganizowana zbiórka.

„Od znajomej dowiedziałyśmy się o tej rodzinie. Potrzebne jest jej absolutnie wszystko. Ubrania, meble, sprzęty agd. Remont mieszkania też, o ile na razie tata z dziećmi nie dostaną większego. Kuchnia i łazienka w mieszkaniu są w opłakanym stanie. I ściany, i meble. Mamy nadzieję, że zdobędziemy pieniądze choćby na odmalowanie ścian i zakup skromnych szafek. Prezydent Włocławka zadeklarował pomoc. Miasto postara się znaleźć większe mieszkanie dla tej rodziny . W minioną sobotę zaczęłyśmy zbiórkę na rzecz ojca i jego dzieci. Naszym celem jest 20 000 złotych.”- informuje członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Śródmieścia Włocławek.

To może Cię zainteresować:  Zawieś worek z wodą na oknie. Patent prosto ze wsi

Zbiórka pieniędzy organizowana jest na stronie pomagam.pl.