Tłumy na otwarciu marketu w Inowrocławiu. Ludzie oblegali stoisko z olejem rzepakowym. Jak tłumaczy autor nagrania, butelka kosztowała 6,99 zł.

Nagranie z marketu w Inowrocławiu niesie się po internecie. Otwarcie nowego sklepu spożywczego było sukcesem, najprawdopodobniej głównie dzięki korzystnej cenie oleju rzepakowego. Jak donosi autor nagrania, litrowa butelka kosztowała 6,99 zł.Otwarcie sklepu. Olej rzepakowy po 6,99 zł. Nagrali reakcje ludzi

Na nagraniu widać tłum ludzi ustawiony w dość nieuporządkowanej kolejce do stoiska ze wspomnianym olejem. Klienci odchodzili od niego z naręczami butelek, słuchać było pomrukiwania zniecierpliwionych i nawoływania. Obyło się jednak bez spięć. Nad wszystkim czuwali sprzedawcy, zabierając na bieżąco puste pudła po oleju.

Nagranie oryginalnie opublikował na Twitterze dziennikarz sportowy Mateusz Paczkowski, jednak większą popularność filmik zyskał po publikacji na profilu Ruchu Ośmiu Gwiazd. W ciągu 20 godzin wyświetlono go ponad 26 tysięcy razy.

Administratorów profilu szczególnie rozbawiła pani odchodząca od stoiska z sześcioma butelkami oleju. Większość komentujących porównuje obrazki z inowrocławskiego sklepu do PRL-u. Nie brakuje lekceważących, a nawet pogardliwych komentarzy wobec klientów sklepu, co zresztą wytknął jeden z internautów:

Oczywiście nie dziwi mnie, ze strona ewidentnie powiązana z libkami śmieje się z zwykłych ludzi, którzy szukają oszczędności. Jak zwykle gdy można uderzyć w PiS, to z najbardziej zatwardziałych antypisowców wychodzi klasizm.

Administrator odpowiedział, że nie śmieje się z klientów sklepu, tylko pokazuje, do czego doprowadziły rządy Prawa i Sprawiedliwości. Nie odpowiedział jednak na pytanie, co w takim razie oznacza podpis „XD” pod kadrem ze wspomnianą już kobietą trzymającą sześć butelek oleju.

To może Cię zainteresować:  Prąd podrożał w Sędziszowie. O ile? Lepiej usiądźcie