Andrzej Lepper zmarł tragicznie 5 sierpnia 2011 roku. Dokładnie 11 lat temu w budzących kontrowersje okolicznościach odszedł jeden z najbardziej barwnych opozycjonistów w III RP. Lider Samoobrony miał wielu zwolenników, ale i sporą rzeszę przeciwników. Nigdy nie gryzł się w język. Widok jego grobu w rocznicę śmierci pozwala stwierdzić, że przyjaciele Andrzeja Leppera wciąż o nim pamiętają. Zdjęcia z cmentarza, opublikowane na Facebooku przez Stefana Romeckiego, budzą wzruszenie. Zobaczcie sami.

Andrzej Lepper nie był zwykłym politykiem. Jego obecność w Sejmie dawała gwarancję interesującej dyskusji. Nietuzinkowy sposób wypowiedzi niejednokrotnie wprowadzał koleżanki i kolegów po fachu w zakłopotanie. Lepper nie owijał w bawełnę. Wprost mówił, co leżało mu na sercu. Za to pokochały go tysiące wyborców. Informacja o śmierci Andrzeja Leppera przez powieszenie była szokiem dla milionów Polaków.Grób Leppera w rocznicę śmierci. Wzruszający widok

Grób Andrzeja Leppera w jedenastą rocznicę śmierci odwiedziło wiele osób. Wśród nich był Stefan Romecki – działacz społeczny, samorządowiec i były poseł.

Dzisiaj w południe byliśmy na cmentarzu w Krupach. W imieniu posła na Sejm RP Jarosława Rzepy z KP-PSL złożyliśmy wiązankę kwiatów na grobie Andrzeja Leppera, Wielkiego Człowieka, dla którego człowiek i rodzina byli najważniejsi. Kwiaty złożyliśmy z asystentką posła Sylwią Kusiak i byłym działaczem Samoobrony, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Koszalin Janem Będkowskim. Spotkaliśmy też działaczy Konfederacji z Kołobrzegu i Sianowa. To już jedenaście lat, ale pamiętamy! – napisał Stefan Romecki na Facebooku.

Były poseł opatrzył wpis kilkoma zdjęciami z cmentarza. Na grobie Andrzeja Leppera widzimy kolorowe kwiaty, a także zapalone przez bliskich znicze. Nie ulega wątpliwości, że pamięć o polityku nie ustaje, szczególnie w środowiska, z którymi był najściślej związany.

To może Cię zainteresować:  Pawłowicz szuka sprawców zatrucia Odry. Szybko została sprowadzona na ziemię