Woman refueling a car at a gas Station with sunlight in the background. ideal for websites and magazines layouts

Rząd planuje poszerzyć system dopłat, który ma załagodzić skutki ogromnej inflacji. Mówi się o tym, że będą to dopłaty na „inne paliwa kopalne” – paliwo również? Benzyna i diesel będą tańsze przez specjalny dodatek?

Od kilku dni mówi się o tym, że rząd szykuje nowe dopłaty. Mają one oczywiście załagodzić skutki szalejącej inflacji. Wiemy już, że będzie dodatek na węgiel – a co z pozostałymi paliwami kopalnymi? Według „Interii” rząd pracuje nad trzema różnymi inicjatywami. Czy wśród nich jest dodatek na paliwo? Benzyna i diesel będą przez to tańsze, czy my dostaniemy pieniądze z góry?Na początku sugerowało się, że dopłaty zostaną rozszerzone m.in. na olej opałowy, pellet… oraz gaz LPG. Później dołożono do tego drewno. Natomiast później rząd zaznaczył, że pracuje również nad pewnego rodzaju „rekompensatą, lub dodatkiem na zakup paliw”. Co ciekawe – mamy poznać kształt tego projektu jeszcze w tym miesiącu.

Zatem na ten moment nie wiemy jak konkretnie ma wyglądać ten dodatek na paliwo. Czy po prostu benzyna i diesel będą tańsze, czy może fizycznie dostaniemy pieniądze, które później będzie można sobie wydać – w domyśle na paliwo, w rzeczywistości na co nam się podoba. Dokładnie tak, jak wygląda to z innymi tego rodzaju dopłatami.

To może Cię zainteresować:  Królowa Elżbieta nie żyje. Władczyni Wielkiej Brytanii miała 96 lat