W środę 10 sierpnia TVP wyemitowała w „Wiadomościach” materiał zapowiadający noc Perseidów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie bardzo niecodzienny dobór ekspertów. Oprócz dyrektora TVP Nauka Roberta Szaja w materiale wystąpił… gwiazdor disco polo Zenek Martyniuk.

Telewizja Polska postanowiła przybliżyć widzom interesujące zjawisko astrofizyczne, jakim jest sierpniowy deszcz meteorów. W środowym wydaniu „Wiadomości” o godz. 19:30 poinformowano, że noc Perseidów będzie można śledzić na żywo dzięki transmisji na stronie internetowej Telewizji Polskiej.O godz. 20 rozpoczynamy od spotkań z naukowcami, a następnie – już na żywo i wpatrzeni w niebo – będziemy oglądać spadające gwiazdy – przekazał dyrektor TVP Nauka Robert Szaj.

Niecodzienny ekspert w materiale „Wiadomości”. „Spadająca gwiazda spełnia sny”

W materiale „Wiadomości” podkreślono, że eksperci wyjaśnią podczas transmisji wszystkie aspekty zjawiska, jakim jest noc Perseidów. – Ale roje meteorów to także poza naukowa magia – dodał autor materiału. Ku zdziwieniu oglądających, w tym momencie na ekranie pojawił się fragment teledysku do utworu „Moja gwiazda”, discopolowego zespołu Akcent.

Spadająca gwiazda/ spełnia sny/ w których główną rolę/ grasz ty – mogli usłyszeć słowa piosenki widzowie TVP.

Na tym jednak materiał wcale się nie skończył. Telewizja Polska postanowiła poprosić o komentarz samego wokalistę, Zenona Martyniuka.

Koniecznie trzeba wtedy patrzeć w niebo. Bo wtedy spadająca gwiazda spełnia sny i wszystko jest możliwe. Mogą się spełnić wszystkie marzenia. Wystarczy patrzeć w niebo, marzyć i śpiewać – stwierdził gwiazdor disco polo.

Zenon Martyniuk w materiale TVP o nocy Perseidów. „Przekroczenie kolejnej granicy”

Kuriozalny dobór ekspertów do materiału „Wiadomości” odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Podkreślono, że o ile samo zagadnienie ukazane przez TVP może być interesujące, o tyle w programie na ten temat nie powinien znaleźć się Zenon Martyniuk.

Każdego dnia przekraczają granice, których wydawałoby się, że przekroczyć się już nie da. Tym razem granice żenady – napisał o TVP jeden komentujących.

Gość, który napisał scenariusz do tego materiału, mógłby się równać z Agathą Christie, jeżeli chodzi o zaskoczenie widza/czytelnika – dodał kolejny.

To może Cię zainteresować:  Zaskakująca decyzja rządu. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej