Małe dzieci poznają świat. Wszystko wkoło jest interesujące i wszystko chcą poznać i dotknąć. Czasem wystarczy chwila nieuwagi….

Świat jest dla nich wielką zagadką, którą starają się rozwiązać. Niestety, często wiąże się to z wieloma niebezpiecznymi sytuacjami. Gdy dziecko zaczyna już rozumieć, rodzice zaczynają tłumaczyć, że nie wolno wkładać ręki do ognia, rozmawiać z nieznajomymi i trzeba uważać na ulicy. Często wystarczy jednak tylko chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii.Brianna, matka 4-letniego Matthew nigdy nie pomyślałaby, że życie przygotowało dla niej coś tak strasznego. 4-latka zaciekawił zapach, który ulatniał się z jednej z kuchennych szafek. Na chwilę odszedł z miejsca, gdzie się bawił, wszedł na blat i sięgnął po cynamon, który tak pięknie pachniał.

Wziął głęboki wdech, aby powąchać przyprawę, a proszek dostał się do jego dróg oddechowych. Chłopiec zaczął się krztusić.

Kiedy matka zobaczyła, że jej dziecko się dusi, nie miała pojęcia co się stało. Dopiero za moment zobaczyła rozsypany cynamon. Natychmiast wezwała karetkę. Sanitariusze w drodze do szpitala reanimowali chłopca. Niestety po półtorej godziny już nie żył.

Matthew był dla swojej mamy całym światem. Brianna nie może wybaczyć sobie, że spuściła go na moment z oczu. Mimo iż jest to dla niej bardzo bolesne i nie ma słów, aby wyrazić swój smutek chce opowiedzieć o tym, co się stało, aby ostrzec innych rodziców.

To może Cię zainteresować:  Sędzia ogłosił przerwę. Wtedy gruchnęła wiadomość. Katar się zbroi

Dlaczego mówi o tym głośno? Od jakiegoś czasu w internecie popularny jest tzw. „Cinnamon Challenge”, który polega na zjedzeniu rzeczonej przyprawy. Ludzie biorący udział w wyzwaniu nie zdają sobie jednak sprawy z tego jakie konsekwencje może mieć takie zachowanie.

Koroner powiedział, że wdychany i zjedzony cynamon może doprowadzić do uduszenia tak, jak w przypadku czterolatka. Wiadomość od Brianny jest jednak jeszcze bardziej bezpośrednia niż to, co mówią lekarze.

– „Cynamon może zabić. Te wszystkie dzieci, które biorą udział w tej dziwnej zabawie, nie zdają sobie sprawy z tego, co robią. Nie potrafię wyrazić tego, jak bardzo pękło mi serce, gdy Matthew odszedł. Modlę się o to, aby rodzice dopilnowali tego, aby dokładnie schować przyprawy i kontrolować to, w co bawią się ich dzieci.”