Mieszkańcy jednego z bloków w dzielnicy Poznania Strzeszyn Grecki są zbulwersowani zachowaniem sąsiada. Nie podoba im się to, co postawił w małym ogródku przylegającym do mieszkania. „Co będzie kolejne? Koza?” – pytają

Mieszkańcy jednego z poznańskich bloków alarmują. Są zbulwersowani zachowaniem sąsiada, który ich zdaniem sprowadził do małego ogródka… pszczoły. Czytelnicy serwisu epoznan.pl informują dziennikarzy o latających owadach po północno-zachodniej dzielnicy stolicy Wielkopolski Strzeszyn Grecki.Strzeszyn Grecki, ul. Elżbiety Zawackiej 11. Ktoś w ogródku (o szerokości 1,5 m) pod blokiem postawił ule. Wszędzie latają pszczoły, właściciel chyba uznaje to za normalne? – pyta osoba, która wysłała list.

Zamontował ule małym ogródku w bloku? Mieszkańcy Poznania zbulwersowani

Osobom z bloku przy ul. Elżbiety Zawackiej nie podoba się fakt, że rzekomy ul został postawiony w bloku w pobliżu innych mieszkań. Obawiają się użądleń i przeszkadza im hałas brzęczących owadów.

Mam nadzieję, że nikt z Was nie ma uczulenia na użądlenie przez pszczołę, bo sąsiad z bloku postawił sobie ule. Odgłos pszczół wskazywał na to, że musiało ich trochę być. Co jak co, ale mieszkamy na osiedlu w bloku – pisze jedna z mieszkanek w mediach społecznościowych na sąsiedzkiej grupie.

Na koniec kobieta zapytała o zdanie innych Poznaniaków. Porównała też pszczoły do hodowania kóz w bloku. – Co o tym myślicie? Co będzie kolejne? Koza? Żeby nie używać kosiarki, a przy okazji mieć mleko? – pyta zbulwersowana.

To może Cię zainteresować:  Zaskakująca decyzja rządu. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej

Jak podają dziennikarze lokalnego serwisu, skontaktował się z nimi właściciel obiektu. Poinformował, że w ogródku nie stoją ule, a puste nadstawki i ramki. Dodał, że nie ma w nich pszczół, a oprócz tego sprzęt pszczelarski znajduje się w jego ogródku tymczasowo.

Ramki są po miodobraniu, więc mogą incydentalnie wabić obce pszczoły zainteresowane grabieżczym zdobywaniem miodu, stąd prawdopodobna obecność pszczół w pobliżu nadstawek – tłumaczy właściciel sfotografowanego przez sąsiadów ogródka.